Avatar uživatele
Kelt

Kde a jak zjistím, zda daná osoba má dluhy?

Mám problémy, o kterých se zde nebudu zmiňovat, ale potřeboval bych vědět, zda osoba mi blízká, má nějaké dluhy. Kde to zjistím a co je k tomu potřeba? Je jisté, že budu mít ohledně toho soudní řízení a potřeboval bych se ty informace dozvědět ještě před soudním řízení. Pak už je pozdě. Mám na to nárok, nebo se tyto informace sdělují pouze soudům a policii? Děkuji.

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1982 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Nelze.
Věřitelé ani dlužníci nemají za povinnost někam dluh registrovat, proto ani nemůže existovat žádné místo, kde by bylo možné všechny dluhy zjistit. Spolehlivě lze zjistit pouze exekuce a insolvence. Proto ani nemá žádný smysl vydávat peníze za jakékoli výpisy z jakýchsi registrů, které nemohou být z tohoto důvodu úplné.

Upravil/a: Hlada

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Nijak a nikde.

Nárok na takové informace (asi) nemáte, snad jen v případě, že
by dluh udělal nezletilý (a Vy byl jeho zákonným zástupcem) nebo
osoba s omezením svéprávnosti (a Vy byl jejím poručníkem).

Neexistuje žádný rejstřík, do něhož by se povinně zadávaly
všechny pohledávky. Věřitelé nejsou povinni zveřejňovat, kdo
jim dluží a dlužníci se těžko sami někam nahlásí…

Hlavně si dejte pozor na různé „centrální rejstříky“ → většina z nich by z Vás jenom vytáhla peníze a stejně byste se nic nedozvěděl. (CERD z Edisonova odkazu je podvod.)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Hele… googlu stačí zadat dvě slova. Tady jsi jich vyplácal mraky a toho promarněnýho času… Normálně… upřímě Ti přeji, aby Ti nikdo neodpověděl, aby ses naučil vyhledávat a pracovat s informacemi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JájsemRaibek

Na poště-Czechpointu je registr dlužníků, kde požádáš o výpis exekucí na základě jména, příjmení a rodného čísla.
Můžeš se podívat zda nemá dotyčný/á insolvenční řízení na stránkách justice, kde stačí jméno a příjmení a pak vyhledat.
Pokud má jen dluhy a nejsou exekučně vymáhány, těžko se to dozvíš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Ani centrální registr neregistruje všechno.

Můžeš začít na Bankovním registru klientských informací (BRKI,www.cbcb.cz) a Nebankovním registru klientských informací (NRKI, www.cncb.cz).
Mně to v Pze vytiskli na počkání.

https://finan­ce.idnes.cz/puj­cky-dluhy-registr-dluzniku-solus-dsr-/viteze.aspx?c=A160525­_223447_viteze_kho

Upravil/a: nyjono

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Drahuška999

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1078 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
motýlemanuel

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1655 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… opět jen reklama, nic jiného tento uživatel nedělá !!!

před 1653 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

Věřitel má ze zákona povinnost ověřit si platební schopnost dlužníka, přitom neexistuje způsob, jak to má udělat. O všech dluzích dlužníka je možné se dovědět až když podá návrh na oddlužení a reagovat na to se dá jen měsíc. Hlavně, že insolvenční správci berou statisícové odměny.

před 1981 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

UTFG je o gůglu… Já jsem nahodil jen jeden link. Kdyby ta dvě slova do toho gůglu nahodil, vypadne mraky linků, kam mrknout. Mě prostě irituje, ten způsob: „Hej, já chci vědět… tak koukejte makat a nastrkat mi informace…“

před 1982 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Jenže dotaz je na něco, na co google pořádně neodpoví. V žádném veřejně přístupném registru není pro ČR seznam dlužníků kteří jsou dosud bezproblémoví.

před 1981 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Google ale nedává linky pouze na veřejné registry, jestli sis nevšiml. A pokud je dlužník bezproblémový, není důvod ho vůbec zveřejňovat. Myslím, že by to bylo dokonce protiprávní.

před 1981 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
orestez

A vy tomu věříte? Jste jako sekta. Už ve zprávách o tom psali, například o centrálním … dlužníků, že je to podvod. Spíš bych vsadil na veřejnou tabuli magistrátu. Nebo ne? Máte rádi polévky?

před 1982 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Přesně tak, CERD akorát ze zájemců vytáhne peníze.

před 1981 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nyjono

orestez, máš recht. Centrální registr je k pláči. Nebo k smíchu? Skoro nic se tam neukáže.

před 1982 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JájsemRaibek

https://www.ces­kaposta.cz/sluz­by/egovernmen­t/overeny-vypis-z-centralni-evidence-exekuci

před 1982 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Proto to napíšu sem: UTFG http://www.cen­tralniregistrdluz­niku.cz/

před 1982 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Edisone,
a Vy Google používat umíte? Ten odkaz, který jste právě uvedl,
je k ničemu → provozovatel akorát z lidí tahá peníze.

před 1981 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… no tak to je ten nejblbější odkaz, který jsi mohl dát !!! … kdyby jsi teda trošinku hledal (taky vložím odkaz: https://www.go­ogle.cz/search?q=Cen­tr%C3%A1ln%C3%AD+re­gistr+dlu%C5%BE­n%C3%ADk%C5%AF+%C4%­8Cesk%C3%A9+re­publiky&oq=Cen­tr%C3%A1ln%C3%AD+re­gistr+dlu%C5%BE­n%C3%ADk%C5%AF+%C4%­8Cesk%C3%A9+re­publiky&aqs=chro­me..69i57j69i65­j69i60&source­id=chrome&ie=UTF-8 ), tak zjistíš, že je to jen podvod a jen tahá z lidí peníze !!! … a vo tom to je, zeptat se, kdo s čím má zkušenost !!!

před 1981 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek