Beer4Real

Kde a jak v zimě přežívají mouchy?

Do teplých krajin asi neodlétají co :)

Nejlepší odpověď
www

Záleží na druhu, ale většinou jsou ukryty pod kůrou, ve štěrbinách ap.
Přezimují dospělci.
Doplňuji:
Biologické procesy se díky chladu velmi zpomalí a hmyz (nejen moucha) upadá to strnulého stavu.
Jiné je to např. u mouchy domácí, která velmi často přezimuje i v lidských obydlích, má-li tuto možnost.
Jiný hmyz přezimuje také ve stadiu vajíčka, larvy, nebo kulky.

Zdroj: Entomologie

Další odpovědi
Sůwa

Momentálně to vím zcela přesně – u mne doma. Včera jsem ráno dala kocourovi jídlo do misky a když jsem se po cca osmi hodinách vrátila, přivítalo mne horrorově vypadající hejno much. Ještě je stále honím po bytě, tak to možná vydrží do jara.

anonym

Chceš-li spolehlivě najít domácí mouchy, tak určitě při čištění oken před Vánoci bude alespoň jedna zalezlá v nějaké spáře okna. Najdou si skulinku, kam se schovat a čekat, až se oteplí. Až na jaře vysvitne sluníčko, tak se najednou objeví odnikud a budou zase otravovat až do pozdního podzimu.

www

Pardoooon, kukly mělo bejt, ne kulky 😁 !!
A to jsem to po sobě kontroloval.. ☹

aramah

A já myslela že to byl úmysl nás taky trochu pobavit 🙂
No, u mě to zafungovalo.. :))

www

No mne to taky pobavilo, představivost je sviňa 😁.
Jenže jeden neví, kdo se toho třeba chytne..

aramah

🙂