dust8

Kde a jak se vyrábí struny do kytar?

Jakého stroje je zapotřebí a o jaký kov se jedná?

Nejlepší odpověď
Drap

Mimo jiné je vyrábí někdo v obci Čeperka. Používají se ocelové a měděné dráty, Většinou jádro je z jiného drátu jak opředení. Jsou na to speciální stroje. V podstatě by to šlo vyrobit i na upraveném soustruhu, Ocelový drát patřičného průměru se ovíjí ve spirále slabším měděným drátem, obdobně jako při výrobě spirál a pružin.

Další odpovědi
ivzez

Většina strun se podle mne vyrábí v továrnách, protože je k tomu
potřeba speciální zařízení (stroj). Kovové struny se vyrábějí z oceli,
opředení může být z různých kovů.

Struny DO kytar? Takové neznám.

Zapomněl jste nylonové struny…