Kde (a jak) lze žít nejsnáze mimo civilizaci?

Rád bych se vyhnul zimě – přijde mi, že nejsnazší k přežití je ostrov u rovníku v Pacifiku. (Snad krom velkých bouří.) Kdosi mi řekl – že na různých opuštěných ostrovech existují osadníci, kteřížto tvoří komunitu, ve které člověka rádi zaučí a za přispění ke společnému blahu se tam lze ubytovat. Beru to zkrátka takto – mohu si zvolit téměř jakékoliv místo na planetě – logicky bych tedy chtěl to nejschůdnější. Trochu nechápu, jak fungují poustevníci se zákony. Přičemž čtu o českých občanech, jenž žijí v Austrálii, Karibiku, … Totiž ano – lze získat vízum, pracovní povolení, … Ovšem oni žijí jakožto poustevníci – tedy nemohli dostat pracovní povolení. (Nepracují.) Ideální by byla jakákoliv zmíněně fungující komunita – z hlediska možnosti učení (co jíst, pěstovat, …), lékařské pomoci, … Rozhodně bych si chtěl nějak zařídit satelitní spojení, či tak.

Satelitní spojení = satelitní spojení. Tedy skrz vysílačku. Vlastnění satelitu by mi v nouzi moc nepomohlo. Zato možnost si zavolat pomoc… Když již opravuji: Právní stránku řeším z hlediska mé domoviny a cílové oblasti. (ideálně bych rád neporušil žádné zákony) Jinak četl jsem a i jinak se informoval o spoustě kmenů, kteřížto s bělochy vycházejí, pročež i nad tímto uvažuji.

Nejlepší odpověď
ptáč

Pokud by byl dýchatelný vzduch na marsu, tak bych tam byl vinařem. Žádné mraky, hrozny by byly jako rajčata. A bylo by to víno, žádné patoky. Žádná zakouřená hospoda, na které si stěžují, takže bych měl ve sklepě narváno.

Další odpovědi
setapouch

Požadavky si trochu odporují, nezdá se ti? Jak chceš třeba zaplatit satelit? Z poustevničení moc milionářů nevzešlo. Pro začátek koukn i na http://cestova­ni.idnes.cz/pit­cairnovy-ostrovy-obyvatelstvo-nikdo-nechce-zit-bounty-pob-/kolem-sveta.aspx?c=A150327­_144835_kolem-sveta_skr

JájsemRaibek

Ono mi to přijde jako divné přání. Na jednu stranu se chceš stranit od civilizace, dá se říct, že snad i uprchnout, ale na druhou stranu bys byl rád ve spojení pomocí onoho sat. telefonu.
Možná máš rád samotu, ale tu ti žádná a ať už to nazveme jakkoliv (sekta, tlupa, kmen) nedá, ba naopak tam budeš středem pozornosti.
Takže buď si vyber úprk a buď jak Robinson nebo raději zůstaň doma.

ivzez

K pobytu v cizí zemi není nezbytné pracovní povolení,
potřeba je povolení k pobytu.

I podle mne si požadavek života mimo civilizaci
s požadavkem satelitního připojení odporuje.

střevo

tak co chceš ? satelitní tele má každej osama obama ten můžeš lechce mít má ho každej vůl nebo chceš eště internet ? ten tam budou mít kámové taky pánč ten je fšude