Avatar uživatele
Kepler

Kde a jak je možné založit si další mailovou adresu, kromě seznam a centrum.cz.?

Nebo to jde i u těch stávajících serverů?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? marci1, independent, aliendrone před 1854 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Odpoveď byla označena jako užitečná

Jak píše annas – např. seznam má i domény „email.cz“ a „post .cz“ atd. atd.

U toho seznamu > jdi na seznam.cz, klikni na „založit nový email“ a v registračním formuláři rozbal nabídku s doménou (viditelné je „@seznam.cz“, vyjedou ti k tomu „@post.cz“ a „@email.cz“ – vyber si)

Jinak ti doporučím „gmail.com“ (tedy googlemail) – pokud se regneš na googlu, získáš automaticky prostor na googledisku (cloud) 15 GB zdarma, což sice není zrovna „boh vie čo“, ale když někomu chcš poslat větší soubor (třeba film) a on neví ani co je FTP, tak je to nejjednodušší a nejbezpečnější cesta. Data na g-disku máš pak k dispoici kdykoliv odkudkoli, stačí se jen přihlásit.

Jo… do adresřádku prohlížeče napiš „gmail.com“, pak klikni na „vytvořit účet“ a dál to snad už zmákneš. (Pokud tě nebudou rozptylovat nějaké kumuly, jak je zcela běžné v tvém případě!) ;) :D :D

Freemailových služeb je, stačí vygooglit např. „email zdarma“.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Kepler Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Na seznamu jsou ještě adresy – email.cz, post.cz;
centrum – volny.cz, atlas.cz
google – gmail.com.

Ale můžete mít třeba na seznamu .. xxx.@seznam.cz, nebo ooo@seznam.cz.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Samozřejmě, že to jde i u stávajících. A služeb poskytujících freemail jsou mraky. Já to ale opustil a platím si svou doménu, včetně majlových služeb, kde jich mohu mít kolik chcu. Přecijen… je rozdíl „zadarmo“ a postivou placenou službu s plnou podporou 24/7, zálohami, zabezpečením a podobně. To u freemajlů opravdu není.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Nejlépe na Google (Gmail) – pokud bys měl smartpone tak už bys tam ten účet měl založený. Pak nejsou problémy s odesíláním velkých příloh. A neotravuje tam firma virusfree.cz která cenzuruje poštu a rozhoduje co projde a co se bez varování zahodí. Další oblíbený zahraniční freemail je hotmail. Anebo například mail.ru může někdy být také užitečný. Měl jsem ještě účty na německých serverech gmx.de / gmx.net, ale mám dojem že už odmítají zájemce ze zemí mimo DE / AT / CH.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jáára

vyvarujte se domény @centrum.cz nebo @volny.cz.
#vám radím dobře

před 1854 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

A důvod? Mám u nich tři adresy už miliony let a žádné problémy.

před 1854 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

alien: dík za konkrétní radu. Haňba mě líská. protože té nabídky vpravo jsem si fakt nevšiml. Já furt lezl do hlubších nabídek. Na pravé oko jsem už skoro slepý, bez prdele. Nebo že by to byla ta sviňa mozkožroutská?

před 1854 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Mě vůbec nenapadlo, že to nevidíš… Ale ten google má tu výhodu propojení kontaktů s mobilem (androidím), to je fak. I s Appkama a tak, takže při výměne stroje se to tak nějak kapku i samo dá do kupy.

před 1854 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Edison: asi jsi nečetl otázku. JAK?

před 1854 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Odpověděl jsem Ti na první a třetí část otázky. Odpověď na druhou najdeš u služby, kterou si zvolíš, uni návod neexistuje. 😁

před 1854 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Najít, vybrat, postupovat podle návodu. To je celé.

před 1854 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

No, problém je v tom, že se mi nepodařilo najít cestu. Nevím jak na to. Jinak bych se neptal.

před 1854 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Maps.google.com, nebo mapy.cz… 😁

před 1854 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek