Kepler

Kde a jak je možné založit si další mailovou adresu, kromě seznam a centrum.cz.?

Nebo to jde i u těch stávajících serverů?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jak píše annas – např. seznam má i domény „email.cz“ a „post .cz“ atd. atd.

U toho seznamu > jdi na seznam.cz, klikni na „založit nový email“ a v registračním formuláři rozbal nabídku s doménou (viditelné je „@seznam.cz“, vyjedou ti k tomu „@post.cz“ a „@email.cz“ – vyber si)

Jinak ti doporučím „gmail.com“ (tedy googlemail) – pokud se regneš na googlu, získáš automaticky prostor na googledisku (cloud) 15 GB zdarma, což sice není zrovna „boh vie čo“, ale když někomu chcš poslat větší soubor (třeba film) a on neví ani co je FTP, tak je to nejjednodušší a nejbezpečnější cesta. Data na g-disku máš pak k dispoici kdykoliv odkudkoli, stačí se jen přihlásit.

Jo… do adresřádku prohlížeče napiš „gmail.com“, pak klikni na „vytvořit účet“ a dál to snad už zmákneš. (Pokud tě nebudou rozptylovat nějaké kumuly, jak je zcela běžné v tvém případě!) ;) :D :D

Freemailových služeb je, stačí vygooglit např. „email zdarma“.

Další odpovědi
annas

Na seznamu jsou ještě adresy – email.cz, post.cz;
centrum – volny.cz, atlas.cz
google – gmail.com.

Ale můžete mít třeba na seznamu .. xxx.@seznam.cz, nebo ooo@seznam.cz.

Edison

Samozřejmě, že to jde i u stávajících. A služeb poskytujících freemail jsou mraky. Já to ale opustil a platím si svou doménu, včetně majlových služeb, kde jich mohu mít kolik chcu. Přecijen… je rozdíl „zadarmo“ a postivou placenou službu s plnou podporou 24/7, zálohami, zabezpečením a podobně. To u freemajlů opravdu není.

Arne1

Nejlépe na Google (Gmail) – pokud bys měl smartpone tak už bys tam ten účet měl založený. Pak nejsou problémy s odesíláním velkých příloh. A neotravuje tam firma virusfree.cz která cenzuruje poštu a rozhoduje co projde a co se bez varování zahodí. Další oblíbený zahraniční freemail je hotmail. Anebo například mail.ru může někdy být také užitečný. Měl jsem ještě účty na německých serverech gmx.de / gmx.net, ale mám dojem že už odmítají zájemce ze zemí mimo DE / AT / CH.

jáára

vyvarujte se domény @centrum.cz nebo @volny.cz.
#vám radím dobře

cochee

A důvod? Mám u nich tři adresy už miliony let a žádné problémy.

Kepler

alien: dík za konkrétní radu. Haňba mě líská. protože té nabídky vpravo jsem si fakt nevšiml. Já furt lezl do hlubších nabídek. Na pravé oko jsem už skoro slepý, bez prdele. Nebo že by to byla ta sviňa mozkožroutská?

Edison

Mě vůbec nenapadlo, že to nevidíš… Ale ten google má tu výhodu propojení kontaktů s mobilem (androidím), to je fak. I s Appkama a tak, takže při výměne stroje se to tak nějak kapku i samo dá do kupy.

Kepler

Edison: asi jsi nečetl otázku. JAK?

Edison

Odpověděl jsem Ti na první a třetí část otázky. Odpověď na druhou najdeš u služby, kterou si zvolíš, uni návod neexistuje. 😁

Edison

Najít, vybrat, postupovat podle návodu. To je celé.

Kepler

No, problém je v tom, že se mi nepodařilo najít cestu. Nevím jak na to. Jinak bych se neptal.

Edison

Maps.google.com, nebo mapy.cz… 😁