Avatar uživatele
nyjono

Kde a jak doma skladujete banány? Mezi koupí a konzumací.

Kdysi se ke mně dostala informace o skladování ve tmě, ale teď už to nikde nevidím.
Při pokojové teplotě. Zajímá mě ta tma či světlo.
Děkuju.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? marci1, gecco, Kepler před 2594 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Na stole, v míse na ovoce, ne v ledničce. Koupím jich vždy přiměřeně spotřebě, ne velké množství. 🙂

Pokud se jedná o trochu větší množství, tak spíše banán zelené, při teplotě cca 10°C a zabalené v novinovém papíru, tedy ve tmě.

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Banány mohu jíst jen ještě zelené., max. 2 dny po zakoupení. Skladuji tu chvilku ve špajzu (tma, chlad), nikdy ne v lednici.
Máme doma alergiky, tak s nimi šetříme (a šetříme tak naše játra) ;)
Vždy odkrojím špičky.
Konzumujeme jen občas (nic zdravého to není a ty čerstvě utržené u nás nejsou k mání 😉..
„Pesticidy při pěstování banánů
V roce 2007 byla odhadována spotřeba pesticidů na panamských plantážích na pětapadesát kilogramů ročně na hektar za rok.“

Čtěte více na: http://www.vi­talia.cz/clan­ky/proc-banany-z-ameriky-stoji-min-nez-ceska-jablka/#ixzz4bFVs2Ud7
http://www.vi­talia.cz/clan­ky/proc-banany-z-ameriky-stoji-min-nez-ceska-jablka/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Ve špajzu nebo v předsíni na lednici. Předsíň je
v mém bytě druhá nejchladnější a nejtmavší místnost…
[Banány kupuji maximálně na tři dny.]

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Připadlo mi, že ve špajzu asi ne. Tak to nechávám ve spodním patře lednice, ale dobře zabalené. Stejně to nevydrží déle, než 2 – 3 dny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Myslím, že by měli být v chladu, ale lednice není zrovna nejlepší místo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Banány se přivezou brčálově zelené pak se strčí do komůrky a zahřívají se, sluníčka moc nepoberou, ale je to šmakous

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Banány zásadně neskladujeme. Po zakoupení (ne zelených) okamžitě průběžně, během jednoho dne, zkonzumujeme. Vzhledem k tomu, že jsou na trhu stále a není je nutno mít každý den, nevidíme nutnost skladování.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek