nyjono

Kde a jak doma skladujete banány? Mezi koupí a konzumací.

Kdysi se ke mně dostala informace o skladování ve tmě, ale teď už to nikde nevidím.
Při pokojové teplotě. Zajímá mě ta tma či světlo.
Děkuju.

Nejlepší odpověď
marci1

Na stole, v míse na ovoce, ne v ledničce. Koupím jich vždy přiměřeně spotřebě, ne velké množství. 🙂

Pokud se jedná o trochu větší množství, tak spíše banán zelené, při teplotě cca 10°C a zabalené v novinovém papíru, tedy ve tmě.

Další odpovědi
da ny

Banány mohu jíst jen ještě zelené., max. 2 dny po zakoupení. Skladuji tu chvilku ve špajzu (tma, chlad), nikdy ne v lednici.
Máme doma alergiky, tak s nimi šetříme (a šetříme tak naše játra) ;)
Vždy odkrojím špičky.
Konzumujeme jen občas (nic zdravého to není a ty čerstvě utržené u nás nejsou k mání 😉..
„Pesticidy při pěstování banánů
V roce 2007 byla odhadována spotřeba pesticidů na panamských plantážích na pětapadesát kilogramů ročně na hektar za rok.“

Čtěte více na: http://www.vi­talia.cz/clan­ky/proc-banany-z-ameriky-stoji-min-nez-ceska-jablka/#ixzz4bFVs2Ud7
http://www.vi­talia.cz/clan­ky/proc-banany-z-ameriky-stoji-min-nez-ceska-jablka/

ivzez

Ve špajzu nebo v předsíni na lednici. Předsíň je
v mém bytě druhá nejchladnější a nejtmavší místnost…
[Banány kupuji maximálně na tři dny.]

Kepler

Připadlo mi, že ve špajzu asi ne. Tak to nechávám ve spodním patře lednice, ale dobře zabalené. Stejně to nevydrží déle, než 2 – 3 dny.

Dochy

Myslím, že by měli být v chladu, ale lednice není zrovna nejlepší místo.

Kryšpín

Banány se přivezou brčálově zelené pak se strčí do komůrky a zahřívají se, sluníčka moc nepoberou, ale je to šmakous

Jiří Bohumil

Banány zásadně neskladujeme. Po zakoupení (ne zelených) okamžitě průběžně, během jednoho dne, zkonzumujeme. Vzhledem k tomu, že jsou na trhu stále a není je nutno mít každý den, nevidíme nutnost skladování.