Avatar uživatele
Drap

Kde a jak bych si mohl opatřit nebo koupit mládě jakéhokoli havranovitého ptáka?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, Kerberus, anonym, breja před 4092 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Tady si můžete stáhnout adresy zachraných stanic v ČR i s tel.čísly,pozeptejte se tam,rádi přijmou vaši pomoc,nemyslím tím,že by vám hned nějakého dali.

Zdroj: http://www.google.cz/search?so urceid=navclient&hl=cs&ie=UTF- 8&rlz=1T4ACAW_csCZ338CZ338&q=c hovne+stanice+ptactvo

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Jakéhokoliv nelze, někteří jsou ze zákona chráněni jako ohrožený druh a ten zbytek je také ze zákona chráněn z principu ochrany volně žijících organismů, s tím, že tam jsou výjimky na škodlivé organismy apod.
Takže první je proč chci ho chci mít a potom jak se k němu oficiálně dostat. První záleží na rozhodnutí zda skutečně na chov mám, na druhé by bylo lepší se ptát na svazu ornitologů, svazu ochránců přírody apod.
Potom existuje ilegální možnost někde vybrat hnízdo. Proč ne, pokud se nebojíte pádu ze stromu (hnízda jsou až na vrcholku v tenkých větvích, útoku rodičů a i právního postihu pokud někdo zjistí a hlavně nahlásí takový chov.
Je sice pravda, že havranovití ptáci se naučí některá slova, slyšel jsem straky mňoukat a podobně., ale musím to doma chovat? Proč? Pro své ego, či pro odborný zájem. Já si raději toho ptáka vyslechnu venku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Straka

Je pravda, že volně žijící živočichové jsou zákonem chráněni (až na pár vyjmenovaných vyjímek), teď zpaměti nevím, jestli se ta ochrana vztahuje na chování havranů v zajetí, ale asi jo. Něco jiného by bylo projít po vichřici pod stromy s koloniemi hnízd havranů, pod stromy tak končí život mnoho havraních mláďat. Ovšem ani tady nevím, jestli není povinnost je předávat záchranné stanici. To by se našlo v příslušném zákoně.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek