Smackdown

K čemu slouží psychoterapeut, a je vůbec potřeba?

Nebo jen pro lidi aby se vyspovídali?

Nejlepší odpověď
Drap

Těm kteří ho potřebují a mají nějaký psychický problém, nebo třeba jen prožívají vážnou životní situaci.. Vyzpovídat se můžeš i do vrby, ale ta ti neporadí.

Další odpovědi
Kepler

Je to odborník, který léčí psychiku.

psychoterapie >> cílevědomé léčebné působení na psychiku a celou osobnost člověka s primárním cílem pozitivně změnit jeho chování (konativitu), poznávání (kognitivitu), prožívání (emotivitu), hodnotový systém i tělesné funkce

http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/hledat?ci­zi_slovo=psycho­terapie&typ_hle­dani=prefix

annas

Psychoterapeut pomocí znalostí z psychologie se snaží odstranit nebo zmírnit potíže, nemoci nebo poruchy, když v jejícjh průběhu dochází ke změnám v prožívám a chování jedince

Je třeba, aby si terapeut a klient vyvořili dobrý vztah, padli si do oka a získali vzájemnou důvěru.

To, že se někomu svěříte se svými problémy, starostmi, to že vás vslechnete je pro člověka hodně. Určitě platí , sdělená bolest, polovní boletst.

Někdo může potřebovat terpaeuta při úmrtí někoho blízkého, deprese – nespkojenost v práci, v manželství, s dětmi atd.

Uáleží na o tom, v jakém psychickém stavu je klient t, u někoho stačí rozbor situace, nasměrování, jiný potřebu třeba pschoanalýzu, ukázat jijný pohled na daný problém.

Už z názvu slova je vidět, že je o duši (psyché) a terapii (léčbu), tedy léčení duše.

Psychoterapeutem u nás může být psycholog, psychiatr nebo sociální pracovník. Sám poznává terapii na vlastní kůži, pracuje zpočátku pod doheldem zkušeného kolegy, samozřejmě potřevuje i vědomosti.

Pročtwte si článek v odkazu – volba některých postupů
https://ona.id­nes.cz/jaky-druh-psychoterapie-vam-nespis-pomuze-fj5-/vztahy

dubraro

Psycholog zkoumá vlastnosti lidské psychiky.
Psychoterapeut tyto poznatky využívá k léčení lidské psychiky. Používá k tomu prostředky příslušné svému oboru, zejména verbální.
Psychoterapeut nepředepisuje léky, to dělá psychiatr.
Psychiatr má vzdělání medicínské, psycholog nebo psychoterapeut má vzdělání humanitní.

Jajajajaj

Psychoterapie se ukazuje jako účinný způsob, častokrát pro klienta také výrazně příjemnější než léčba psychofarmaky.
https://sanvit.cz/8-casto-kladenych-otazek-o-psychoterapii/

Zdroj: https://sanvit.cz/8-casto-kladenych-otazek-o-psychoterapii/