Avatar uživatele
bolak

Kčemu je dobrej ofsajd?

Ve fotbale. Neubíjí to jenom hru, když jsou ty rychlejší a chytřejší hráči takhle limitovaný, že musej brzdit? Nebylo by víc gólů, míň přerušování hry, atd…?
Doplňuji:
Janasa: Ale zase nastává přerušení hry. Navíc všechno záleží na rozhodčích, obránci sice můžou vystavit útočníka do ofsajdu, ale když si toho rozhodčí nevšimne, tak jde hráč sám na bránu a je hotovo.

A hrál se fotbal odjakživa na ofsajdy? To je podle mě dost nepravděpodobný, todle pravidlo tam zřejmě bylo přidaný až po čase, z nějakýho důvodu, a ten důvod by mě právě zajímal.

Podle mě to tu všichni do jednoho víte, ale schválně mi to nechcete říct… vy ste teda vyčůraný!

Upravil/a: bolak

Zajímavá 0 před 4322 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
muhamed

Budte rad, ze je. Kdyby bebyl tak by jsme vcera prohrali jeste vic :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Janasa

Zkuste se na to dívat i z druhé strany – když obránci umí pracovat s ofsajdem, tak toho mohou využívat a sebrat druhému týmu takto balón.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
manon

Tak si představme, že ofsajd se nepíská. To by pak nejméně jeden hráč jen stál u brány a opruzoval brankáře soupeře, čekaje, že mu to tam někdo načutne. A to by bylo nezasloužené. Jen ať koukají chlapci kombinovat a myslet u hry. Jinak by jim všichni říkali jen „čutálisti“ :)
Bolaku, Ty to taky víš, jen nás tady zkoušíš :) Jdu studovat od kdy platí ofsajd… :)
Doplňuji:
Zajímavé, co se všechno člověk nedozví: „V prvních pravidlech Anglické fotbalové asociace z roku 1863 byl v ofsajdu automaticky každý útočník, který dostal přihrávku zezadu. Od roku 1870 už nebyl hráč v postavení mimo hru, pokud mezi ním a soupeřovou brankovou čarou stáli aspoň tři protihráči. V roce 1925 to bylo změněno jen na dva protihráče. V roce 1907 přestal být pískán ofsajd na vlastní polovině hřiště. Od roku 1990 už není ofsajdem postavení hráčů na stejné úrovni.“

Upravil/a: manon

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Nezkouším :) já myslím že tak by to nebylo, protože tím že by třeba tři hráči stáli pořád u brány, tak by se připravili o možnost pomoc týmu v obraně. Navíc by se nejspíš hrála osobní obrana, takže na tyhle tři hráče by se automaticky nalipili tři obránci a bylo by to vlastně k ničemu.

Možná že by to byla nakopávaná, ale maximálně u těch slabejch týmů (česká liga atp. :)), jinak tomu moc nevěřím, poněvač je jistější tahat míč po zemi, přihrávat si z nohy na nohu, než nakopnout ho a doufat že to spadne zrovna na hráče z týho týmu…

Každopádně styl hry by se podstatně změnil, minimálně v počátcích zavedení novýho pravidla, než by si všichni zvykli, nicméně myslím že postupem času by to dospělo do podobný formy jako je to teď, a stím rozdílem že už by neexistovali neprávem neuznaný góly…

před 4315 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Sport