matescernik

Kazí se baterka (v mobilu, notebooku) když už má přístroj 100% a když v ní nechám nabíječku ???

Třeba přes noc když si nabíjím mobil. Mobil se mi nabije za 2 hodiny ale zbytek noci je v nabíječce..

Nejlepší odpověď
magorvkleci

V mobilu, notebooku je obvod, který zabrání přebíjení akumulátoru. Nicméně, jeho správná funkce do jisté míry závisí na tom, jestli je použita originální nabíječka a hlavně originální akumulátor. Co se týče životnosti: Li-Ion akumulátorům obvyklým v dnešních ntb a mobilech ale přebíjení ani časté nabíjení při částečném vybití nevadí. Vadí jim hluboké vybití, které zase hlídá elektronika. Blbé je nechat vybitý Li-Ion akumulátor dlouho vybitý a třeba v mrazu.
Notebook bych nechal zapíchnutý do zdi klidně furt, mobil bych přes noc neřešil. Nabíječka taky něco bere a když si sečteš počet zařízení, která Ti doma běžej naprázdno, udělá to klidně jednu dvě tři stovky Kč za rok.