sofid

Kazí opravdu elektronika(PC,TV) oči?

Je to pravda že ve velké míře kazí elektronika(TV,PC) oči? A myslíte si že když je nějaký člověk na PC např. 3hod. denně a nemá problém se zrakem (nepálí ho oči nebolí ho hlava atd..) tak se mu nějak kazí zrak?

Nejlepší odpověď
Marast

viz níže

Zdroj: http://www.be­ty.cz/zdravi-a-zivotni-styl/clanky/2690/Te­levize-a-pocitac-kazi-oci-aneb-7-nejvetsich-mytu-o-ocich

Další odpovědi
marci1

PC ani TV zrak nekazí, pouze po delší době jsou oči unavené.

arygnoc

nie je to pravda.
oči si ľudia kazia sami – nesprávna vzdialenosť monitora od očí, monitor v zlej výške, špatne nastavený jas a kontrast.
a ďalšie, ako je i napr pracovná poloha človeka (špatné sedenie, ležanie u TV a pod.)

je to mýtus.
je jednoduchšie zvaliť svoje bolesti na čokoľvek iné okrem seba.

Jiří Sova

Dá se nějakým způsobem účinně chránit před modrým světlem, které na nás vyzařují počítače?

Magdal enka

Můžete si pořídit kvalitní brýle, které oči chrání před modrým světlem. Já jsem tomu nevěřil, ale od té doby co je používám, tak mám mnohem méně unavené oči.

Jiří Sova

Někde v optice? nebo kde se tohle kupuje? kolik stojí takové brýle?

Magdal enka

Já jsem je kupoval pro sebe i pro dcerku z eshopu www. milica.cz. pro sebe jsem je pořídila za 1500 korun, a pro dcerku za 1250, myslím si, že chránit oči je velice důležité.