svorpa

Nedaří se nastavit přehazovačku. Mám shánět jinou?

Mám kolo Felt Q500 s novou kazetou 8 př. s 34 zuby pro HG řetěz a nedaří se nastavit přehazovačku, která je určená pro max. 34 zubů (ta je oroginál), a teď nevím jestli mám shánět jinou, anebo tu samou, popřípadě jakou.
Děkuji vám za odpovědi.

řazení: Shimano ST-M310 –originál–
přehazka: Shimano Alivio M410 –originál–
kazeta: Shimano Altus CSHG31 (11–34) –nová--, original byl: Shimano CS-HG30, 11–32z
řetěz: KMC Z72 8-speed –originál--

Nejlepší odpověď
orwell

Nevím jak zdatný jsi mechanik, ale ze své zkušenosti vím, že dobře seřídit přehazku není až zas tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. V některých případech je to horší, než naladit piano. Zejména pokud má již něco naběháno a začnou se sčítat různé vlivy, jako trochu vytahaný řetěz, pokles síly pružinek, nějaké ty vůle tu a onde, … Než bych začal vrážet peníze do nových komponentů, dostavil bych se s kolem k nějakému odborníkovi, co to má opravdu zmáknuto a požádal o posouzení. Myslím, že to vyjde levněji, než nějaká pochybná trefovací metoda.

Další odpovědi
Alesh

A co konkrétně nefunguje?

svorpa

zuby se dotýkaní s kazetou, už sem párkrát přehazovačku ladil bylo to vždy na dlouhý lokte ale tady se mi nedaří to doladit tak aby se nepotkávali zuby a když to dám tak aby nešli zuby do sebe tak mi nejde zařadit 8 stupeň.