Avatar uživatele
svorpa

Nedaří se nastavit přehazovačku. Mám shánět jinou?

Mám kolo Felt Q500 s novou kazetou 8 př. s 34 zuby pro HG řetěz a nedaří se nastavit přehazovačku, která je určená pro max. 34 zubů (ta je oroginál), a teď nevím jestli mám shánět jinou, anebo tu samou, popřípadě jakou.
Děkuji vám za odpovědi.

řazení: Shimano ST-M310 –originál–
přehazka: Shimano Alivio M410 –originál–
kazeta: Shimano Altus CSHG31 (11–34) –nová--, original byl: Shimano CS-HG30, 11–32z
řetěz: KMC Z72 8-speed –originál--

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Alesh, Anikitos před 2083 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
orwell

Odpoveď byla označena jako užitečná

Nevím jak zdatný jsi mechanik, ale ze své zkušenosti vím, že dobře seřídit přehazku není až zas tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. V některých případech je to horší, než naladit piano. Zejména pokud má již něco naběháno a začnou se sčítat různé vlivy, jako trochu vytahaný řetěz, pokles síly pružinek, nějaké ty vůle tu a onde, … Než bych začal vrážet peníze do nových komponentů, dostavil bych se s kolem k nějakému odborníkovi, co to má opravdu zmáknuto a požádal o posouzení. Myslím, že to vyjde levněji, než nějaká pochybná trefovací metoda.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?svorpa Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

A co konkrétně nefunguje?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
svorpa

zuby se dotýkaní s kazetou, už sem párkrát přehazovačku ladil bylo to vždy na dlouhý lokte ale tady se mi nedaří to doladit tak aby se nepotkávali zuby a když to dám tak aby nešli zuby do sebe tak mi nejde zařadit 8 stupeň.

před 2082 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek