EDA

KÁVOVÝ LOGR JAKO HNOJIVO?

Z EXPRESSA na zrnkovou kávu po semletí vypadnou stačené „bobky“ použité kávy. Má smysl tyto použít jako hnojivo ke kytkám nebo na zahradu?

Nejlepší odpověď
Katusa

Prý to mají rády žížaly a odpuzuje to mravence, kofein by měl být smrtelný pro slimáky, takže „lógr“ z kávovaru sbírám a ke kytkám zahrabávám, minimálně si říkám, že tím nic nezkazím a kytičkám tím neublížím…K po­kojovkám se to však moc nedoporučuje, takže k těm to nesypu

Další odpovědi
marci1

Ještě jsem to nezkoušela, ale doporučuje se to. Už naše babičky a maminky používaly sedlinu z kávy jako hnojivo.

Zdroj: http://zena007­.cz/prekvapiva-vyuziti-kavy/