Razhel

Jaké má Katar postavení k občanské válce v Sýrii?

Dobrý večer.
Chtěla bych se zeptat, jaké má Katar postavení k občanské Syrské válce.
A jaké má v tomto případě postavení k zemím, jako je: Japonsko, Čína, Egyptská arabská rep., Francie, Indie, Írák, Íránská islamská rep., Jordánské hašinovské království, Kanada, Německo, Rusko, Saudskoarabské království, Spoj. arabské emiráty, VB, Libanon a Turecko.
Dále jaký je rozdíl mezi Syrskou arabskou rep. a Syrskou opoziční koalicí. Co chtějí a jak se k tomu staví Katar.
Proč v tý Sýrii vlastně ta válka je.
Děkuji moc všem za odpověd :))

Nejlepší odpověď
Lamalam

Bohužel, o Kataru vím toliko to, že tam mají pedofilního prince.

Další odpovědi
Dochy

A proč rovnou nenapíšeš, že chceš vědět všechno? Nemusíš se tu pak tak rozepisovat…

Nuk nuk

V občanské válce v Sýrii nemá Katar žádné oficiální postavení. Neoficiálně patří mezi několik států, které údajně financují Daeš (Islámský stát). Ale to je jen střípek problému, který v Sýrii probíhá.

Co se týče ostatních jmenovaných států, nejak nerozumím výrazu „v tomto případě“. Ne všechny jmenované země se na konfliktu v Sýrii podílí, jiné se podílí nepřímo, a pak jsou tam takové, které jsou v daném místě aktivní.

Vztahy Kataru a jednotlivých, Vámi jmenovaných zemí záleží i na dalších věcech, než jen na Syrské válce. S Japonskem a Čínou udržuje celkem pozitivní vztahy, ale například vztah s Egyptem se zhoršil poté, co Katar podporoval Muslimské bratrstvo, které je v Egyptě mimo zákon. S Francií čile obchoduje. S Indií také uržuje obchodní vztahy. S Irákem obnovil a zlepšil vztahy až v roce 2015. Za války v Zálivu byly na znepřátelených stranách a dlouho trvalo, než se jejich vztahy zlepšily. Naopak s Íránem udržujjí dobré vztahy a společně drží kontrolu nad ropnými poli, a stejně tak přátelské vztahy má Katar překvapivě s Kanadou. Vztah s Německem je převážně na obchodní úrovni. Vztahy s Ruskem jsou takové – řekněme -náladové na politické úrovni, a to v současné době právě kvůli válece v Sýrii, kde Katar podporuje de facto opačnou stranu, než Rusko. Nicméně Rusko těží ropu na jednom z katarských ostrovů výměnou za dodávky halal masa. Vztahy se Saúdskou arábií jsou překvapivě špatné. Důvodů je několik a SA dokonce před třemi lety odvolala svého velvyslance, podobná situace paltí i ohledně SAE. S Velkou Británií Katar obchoduje a spolupracuje v několika oblastech. Dobré vztahy má i s Libanonem a Turecko dokonce plánuje v Kataru otevřít svou vojenskou základnu.

Syrská arabská republika je oficiální název Sýrie. V současné situaci je to vlastně to, čemu vládne prezident Assad. Opozicí je prakticky kterákoliv skupina ,která usiluje o jeho svržení. Syrská opoziční koalice je sdružení několika (ne všech) opozičních skupin.
A válka v Sýrii je především proto, že lidé, kteří se jakkoliv dostanou k moci, mají chorobný sklon něčemu vládnout, a aby to získali, jsou schopní jít přes mrtvoly – doslova.

quentos

Je takový problém napsat tu otázku hned do pole pro otázku?
A jestli je to domácí úkol, tak neporadíme – viz kodex uživatele.