Avatar uživatele
Morčata331

Kastrace kočky ano či ne?

Mám doma kotě(zhruba 2 měsíce) zachránili jsme ho(skončilo by jinak v útulku) Za pár týdnů(až si na nás zvykne a tak) asi to bude domácí kočka,ale bude moc i ven(domácí i venkovní) Je lepší jí vykastrovat? a v jakém věku? a kolik to stojí? děkuji za případné odpovědi=)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3490 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Kastraci doporučuji, jinak nestačíš koťata dávat pryč a kocour se ti bude toulat. Jeho životnost pak bývá velmi krátká.
Kastrace je doporučovaná od určitého věku ( informuj se u veterináře).
Nutnost mít koťata není .
Doplňuji:
http://www.kas­trace.eu/kastra­ce-kocky

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

tady ti to píšou
http://www.moje-kocka.cz/zivot-s-kockou/vsechno-co-jste-chteli-vedet-o-kastraci-kocek-281.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Agneta

Tak nejdřív ti musím opravit ten pojem „kastrovat“. Kočky se strerilizují a kocouři kastrují.

Sterilizaci doporučuji a je nutná, ale až po prvním „vrhu“. Samičky psů a koček musí mít, nebo udělat, v životě tu zkušenost mít mláďátka. Kdo tomu nevěří, ať se koukne co dělá pět šest let stará fenka „bez té zkušenosti“ – tahá s sebou nějakou kvíčecí hračku a brání jí jako vlastní mládě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
PetrXY

Jednoznačně ano, nejen kvůli nechtěným koťatům ale také kvůli tomu, že kočka v říji značkuje své okolí, a to zrovna nevoní. Kočka se nejlépe kastruje když je jí jeden rok, stojí u různých veterinářů různě, mezi 500,– až 1 000,–. Ale vyplatí se to, máte zbytek života klid vy i kočka.
Doplňuji:
To, co píše Agneta je úplná hloupost, podle odborníků je dokonce nejlepší nechat kočku kastrovat před propuknutím první říje, ale to se těžko ohlídá.

Upravil/a: PetrXY

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
dnb

Agneta > Mikrobiologická sterilizace, přece nebudou na tu kočku působit vyšší teplotou jako u konzerv, kde se používá všeobecně čistě název „sterilizace“. (Bez příslušného doplňku „potravinářská“). Beztak tazatel myslel Kocoura, pač i kocour se lidově označuje jako „Kočka“. Pes se zase označuje jako „Pes“ aniž je to třeba fena…

před 3490 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dnb

Agneta > Mikrobiologická sterilizace, přece nebudou na tu kočku působit vyšší teplotou jako u konzerv, kde se používá všeobecně čistě název „sterilizace“. (Bez příslušného doplňku „potravinářská“). Beztak tazatel myslel Kocoura, pač i kocour se lidově označuje jako „Kočka“. Pes se zase označuje jako „Pes“ aniž je to třeba fena…

před 3490 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

mosoj >>> moje odpověď je o půl hodiny starší, jak tvoje, a určitě sis jí přečetl, a tak víš jak to správně nazývat…a vůbec je tvoje odpověď (…), informuj se u Agnety, a né u nějakého tvojeho břídila veterináře :DDD

před 3490 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
beer

„Kastrace je odstranění pohlavních žláz, které produkují pohlavní hormony; u mužů se jedná o odstranění varlat (orchiektomie); u žen se jedná o odstranění vaječníků – ovária (ovariektomie) nebo vaječníků i dělohy (ovariohysterek­tomie).“
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kas­trace

Z tohoto důvodu i veterináři při odstraňování kočičích vaječníků používají termín kastrace 🙂
Zdroj: Vet. praxe

před 3489 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Já jsem se ptal svého 8 letého již druhého kocoura . Před tím jsem měl kočičku.
Já sterilizuji zeleninu. Co s ní děláš ty, je mně fuk.
http://www.kas­trace.eu/kastra­ce-kocky

před 3490 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

Sambóó > cos to tam zase dala za hloupost? Házet mi klacky pod nohy :DDD

Tak tady vidíme, že i mezi odborníky jsou jisté diference…
To je jako s doktory : deset doktorů – deset názorů :DDD

před 3490 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

co je psáno, to je dáno, semnou se taky nikdo nemazlí, život je krutej, nebudem říkat ani sterilizovat, ani kastrovat, ale vymyškovat a je to

před 3490 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

špatně – vymiškovat

před 3490 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

A cop se divíš. Co člověk to názor. To je vlastnost člověka.

před 3490 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek