Morčata331

Kastrace kočky ano či ne?

Mám doma kotě(zhruba 2 měsíce) zachránili jsme ho(skončilo by jinak v útulku) Za pár týdnů(až si na nás zvykne a tak) asi to bude domácí kočka,ale bude moc i ven(domácí i venkovní) Je lepší jí vykastrovat? a v jakém věku? a kolik to stojí? děkuji za případné odpovědi=)

Nejlepší odpověď
mosoj

Kastraci doporučuji, jinak nestačíš koťata dávat pryč a kocour se ti bude toulat. Jeho životnost pak bývá velmi krátká.
Kastrace je doporučovaná od určitého věku ( informuj se u veterináře).
Nutnost mít koťata není .
Doplňuji:
http://www.kas­trace.eu/kastra­ce-kocky

Další odpovědi
anonym

tady ti to píšou
http://www.moje-kocka.cz/zivot-s-kockou/vsechno-co-jste-chteli-vedet-o-kastraci-kocek-281.html

Agneta

Tak nejdřív ti musím opravit ten pojem „kastrovat“. Kočky se strerilizují a kocouři kastrují.

Sterilizaci doporučuji a je nutná, ale až po prvním „vrhu“. Samičky psů a koček musí mít, nebo udělat, v životě tu zkušenost mít mláďátka. Kdo tomu nevěří, ať se koukne co dělá pět šest let stará fenka „bez té zkušenosti“ – tahá s sebou nějakou kvíčecí hračku a brání jí jako vlastní mládě.

PetrXY

Jednoznačně ano, nejen kvůli nechtěným koťatům ale také kvůli tomu, že kočka v říji značkuje své okolí, a to zrovna nevoní. Kočka se nejlépe kastruje když je jí jeden rok, stojí u různých veterinářů různě, mezi 500,– až 1 000,–. Ale vyplatí se to, máte zbytek života klid vy i kočka.
Doplňuji:
To, co píše Agneta je úplná hloupost, podle odborníků je dokonce nejlepší nechat kočku kastrovat před propuknutím první říje, ale to se těžko ohlídá.

dnb

Agneta > Mikrobiologická sterilizace, přece nebudou na tu kočku působit vyšší teplotou jako u konzerv, kde se používá všeobecně čistě název „sterilizace“. (Bez příslušného doplňku „potravinářská“). Beztak tazatel myslel Kocoura, pač i kocour se lidově označuje jako „Kočka“. Pes se zase označuje jako „Pes“ aniž je to třeba fena…

dnb

Agneta > Mikrobiologická sterilizace, přece nebudou na tu kočku působit vyšší teplotou jako u konzerv, kde se používá všeobecně čistě název „sterilizace“. (Bez příslušného doplňku „potravinářská“). Beztak tazatel myslel Kocoura, pač i kocour se lidově označuje jako „Kočka“. Pes se zase označuje jako „Pes“ aniž je to třeba fena…

Agneta

mosoj >>> moje odpověď je o půl hodiny starší, jak tvoje, a určitě sis jí přečetl, a tak víš jak to správně nazývat…a vůbec je tvoje odpověď (…), informuj se u Agnety, a né u nějakého tvojeho břídila veterináře :DDD

beer

„Kastrace je odstranění pohlavních žláz, které produkují pohlavní hormony; u mužů se jedná o odstranění varlat (orchiektomie); u žen se jedná o odstranění vaječníků – ovária (ovariektomie) nebo vaječníků i dělohy (ovariohysterek­tomie).“
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kas­trace

Z tohoto důvodu i veterináři při odstraňování kočičích vaječníků používají termín kastrace 🙂
Zdroj: Vet. praxe

mosoj

Já jsem se ptal svého 8 letého již druhého kocoura . Před tím jsem měl kočičku.
Já sterilizuji zeleninu. Co s ní děláš ty, je mně fuk.
http://www.kas­trace.eu/kastra­ce-kocky

Agneta

Sambóó > cos to tam zase dala za hloupost? Házet mi klacky pod nohy :DDD

Tak tady vidíme, že i mezi odborníky jsou jisté diference…
To je jako s doktory : deset doktorů – deset názorů :DDD

anonym

co je psáno, to je dáno, semnou se taky nikdo nemazlí, život je krutej, nebudem říkat ani sterilizovat, ani kastrovat, ale vymyškovat a je to

anonym

špatně – vymiškovat

mosoj

A cop se divíš. Co člověk to názor. To je vlastnost člověka.