karta první pomoci

Kde prosím mohu zakoupit kartu první pomoci pro cestu na Slovensko? Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi
kazisvět

Neřeš to. Podle slovenského ministerstva dopravy je karta první pomoci povinná jen pro slováky. Nedávno se v článcích a v mailech objevilo (i já jsem takový mail dostal), že ji musí mít na Slovensku každý, ale není to pravda.

Pokud by si ji přeci jen chtěl, stáhni si ji zde: http://www.iho­rizont.cz/xfi­les/Karta2.pdf

Zdroj: auto.idnes.cz/slo­venskou-kartu-prvni-pomoci-v-autolekarnickach-cizinci-mit-nemusi-12k-/automoto.asp?c=A090512_­181140_automo­to_fdv

playermaker

s tím bych tak naprosto nesouhlasil, je to platné pro všechny, jsem řidič z povolání a při jedné kontrole celníku jsem se na to informoval, možná to platí jen pro profesionální řidiče, ale mě bylo řečeno, že ji mít musím