Avatar uživatele
DusanOrlik

Karta pacienta-proč na ni člověk nemá právo?

Zdravim,kdy chci prejit od obvodni doktorky,tak chce sestra pro me doktora ke kteremu prejdu a ze kartu pacienta odesle jemu.Jakto ze na svou kartu nemam pravo kdyz je moje?Kdyby to bylo od ciziho,ale proc ne svou vlastni?Myslim si ze clovek by mel mit pravo si ji vzit (viz.v serialech,kde jsou lidi nespokojeni a normal jim je daji).Je to vsude?Plati to pro kazdeho? A proc to tak je? Diky vsem za odpoved a za Vas nazor

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? lejdy.můn před 3131 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ratava

No- ona to není vaše karta, ale spíše jeho karta, kterou v případě kontroly předkládá k nahlédnutí. Co by předložil, kdyby vám kartu odevzdal?

Ale- ze zákona máte nárok do karty nahlížet, dělat si kopii (v nezbytně nutném rozsahu)… je jedno, zda je papírová, v el.podobě…

Seriály občas neodpovídají skutečnosti :o)

http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2011-372

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Tyto problémy se zdravotní kartou si přečti v odkaze. Jinak osobně mívám i s manželkou kartu doma a pokud potřebuji lékaře, jakéhokoliv, vezmu kartu sebou. Já totiž mám OL 15 km vzdáleného a kdo by tam furt jezdil, když nemocnice je na opačném konci.

Zdroj: http://www.ochran­ce.cz/aktualne/tis­kove-zpravy-2010/nakladani-se-zdravotnickou-dokumentaci-v-souvislosti-se-zmenou-osetrujiciho-lekare-ci-uk/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Jakože na tu kartu právo nemáte, není totiž Vašre!
Protože je majetkem zdravotnického zařízení!
Nutno uchovat po určitou dobu pro případnou kontrolu revizního lékaře ZP!
Máte nárok na výpis ze zdravotní karty, za který zaplatíte v ordinaci nějaký ten poplatek. O výpis obvykle žádá např. nový praktický lékař často i písemně (po registraci). Sám nebo prostřednictvím pacienta (odpadá administrativa a poštovné), kterému je výpis z karty vydán a předá ve svém zájmu „žádajícímu“ lékaři.
Takový je prostě zákon ;).
Zprávy od odborných lékařů si nechávám a kopíruji (uchovávám). Kopii předám vždy praktickému lékaři a tam, kde je třeba.

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek