verunka483

Karotka je normální mrkev jakou všichni známe a kupujeme? Nebo nějaký jiný druh?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Karotka je druh mrkve, většinou o něco dražší, ale i chutější. Bývá v obchodě takto označena.

Další odpovědi
jmhad

Nevěř tomu,co je napsáno v Kaufu nad zbožím. Mrkev je mrkev a karotka je karotka.To ti řekne každý zahrádkář. Mrkev se sklízí na jaře a začátkem léta,je drobnější a šťavnatější.Karotka se sklízí zásadně na podzim a je o něco větší a tvrdší než mrkev.A také déle vydrží – je na zimní uskladnění.Takže když vidíš dnes v Kaufu či Albertu svazek čerstvé karotky z Itálie,tak je to mrkev a ne karotka.

anonym

Karotka je šlechtěnec mrkve, je sladší, červenější a má kulatější tvar. Zvláštní odrůdou je „baby karotka“.
Doplňuji:
Verunko, abychom Tě tady nemystifikovali, tak se, prosím, podívej na internet, co je to mrkev a co karotka. Jako prevence na oční potíže je lepší karotka, protože v ní je o něco více karoténu. Proto je červenejší.
Napsat tady, že se karotka pěstuje na podzim a mrkev ne, je zavádějící. Pěstovat se dá jako ranná, středně ranná i pozdní jak mrkev, tak karotka. Cizojazyčné označení ale může být skutečně zavádějící. Označení karotka určitě bude sedět u českých pěstitelů.
Věřit mi můžeš. Pěstovala jsem mrkev i karotku a spoustu další zeleniny.

anonym

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-karotce-rika-mrkev

MichalN

zdá se že je to stejný

mrkev obecná – obvykle se slovem karotka označují rané odrůdy
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ka­rotka

a teď si vyber 😁

anonym

Název karotka pochází z řeckého názvu rostliny »karóton« která neni nic jiného než mrkev. Němci říkají mrkvi karotten, Angličani carrot, Italové carote, Francouzi carottes , Irové cairéid nebo carrot a stále je to ta samá rostlina. Proč by v češtině »karotka« mělo být něco jiného…?

Maussy

Já si to jen dovolím shrnout:

Verunko, pro normálního člověka je prostě karotka a mrkev vizuálně i chuťově to samé. Pokud bys to jedla syrové a ve velkých dávkách, pak bys asi zaznamenala mírně odlišnou chuť a marginálně jiné nutriční hodnoty.