hanysicek

Kapustice?

ahoj, v Polsku jsem si dávala polívku, myslím, že se jmenuje kapustice, je tam zelí hřibky a podává se k tomu jakoby bramborová kaše a v tom jsou škvarky, nevíte někdo recept prosím?

Nejlepší odpověď
annas

Tato polévka se vaří nejen v Polsku, ale i v oblasti Oravy. Kdysi jsem získala recept od jedné známé.

Zelňačka – podle zvyklostí + přidat sušené houby. Uvaří se hustá (hodně zelí, jíška) a nalije se na talíř s bramborovou kaší, která je politá rozškvařenou slaninou nebo škvarky. Nebo se kaše podává zvlášť k polévce.

Další odpovědi
E.n

Na google jich je spousta a na různé způsobi..