kapilaroskopie lůžka nehtu HK (zpráva)

prosím o vysvětlení následujícího: „morfologie: velké atypie nejsou patrné, z malých jen četnější tortuosity a zcela oj. ramifikace. Obraz může být i variantou "infantilního“ rázu. Závěr: obraz ještě v širším rozmezí fyziologického, resp. možné infantilní rysy, spíše než-li incip. revmatoidní interpretace." Předem děkuji, s pozdravem Líza

Nejlepší odpověď
aloevera5

Jedná se o paličkovatění prstů se změnami cév nehtového lůžka (i revma rukou, kloubů, artr). Vlásečnice nehtového lůžka lze pozorovat v mikroskopu po kápnutí speciálního imerzního oleje; metoda se nazývá kapilaroskopie.

Tělo potřebuje zachovat zdravou funkci a pohyblivost kloubů, udržení zdraví chrupavek a udržení kloubního maziva.

Zde by (preventivně) pomohl Aloe Vera FOREVER FREEDOM (výživný nápoj s živinami pro kloubní systém, proti bolení kloubů a pro zvýšení pohyblivosti kloubů (89 % aloe).

Zdroj: http://aloeve­ra5.mypage.cz/me­nu/produkty/top-12-nejzadanejsi

Další odpovědi
tom004

Jako laik bych to chápal jako, zatím fysiologický nález,s možným počínajícím revma prstů.