7KATKA7

Kapičky tvořící se mlhy mají:

Kapičky tvořící se mlhy mají: a)nižší vnitřní tlak, než tlak okolního prostředí b)vyšší vnitřní tlak, než tlak okolního prostředí c)veličina vnitřního tlaku se rovná veličině tlaku okolního prostředí

Odpovědi
pusso

V místě vzniku mlhy je vnitřni tlak v kapkách stejný jako tlak okolí.Když mlha postupuje do vyšších vrstev atmosféry,kde je tlak jiný než vnitřní tlak v kapkách a tento se nedokáže vyronat tlaku okolí,mlha se dúsledkem toho rozpadá nebo se mění na oblačnost.