bauerlukin

Jak je to u mužů s nošením kapesníku?

Dobrý den, v knihách od p. Špačka jsem cetl, že každý muž by u seboe měl nosit kapesník. Není mi ale jasné proč, jak jím mohu někomu pomoct? A navíc do kapesniku se přece normálně smrky, neumím si představit, ze bych někomu dal posmrkany kapesník, abych mu pomohl.

Díky předem za odpovědi

Kapesník do saka-jak jím mohu pomoct

Nejlepší odpověď
Drap

Pleteš dvě věci dohromady. Nošení kapesníků patří mezi etiketu. Malý kapesníček zasunutý v malé kapsičce na pravé straně saka, je spíše módní a společenská záležitost. Patří to k slušně oblečenému muži, zvláště do společnosti. Tyto kapesníčky jsou zhotovovány jako dekorace, často barvě kravaty a dost často jsou vyrobeny tak, že je dost dobře nejde použít jako běžný kapesník.

Další odpovědi
Edison

A nepíše tam, že se jich hodí i několik? Přinejmenším jeden, do kterého se nesmrká.

Doplním Zjentka: Já třeba kromě provázku, gyvernožíku, zapalovače, nosím ještě pistoli… nikdy nevíš, co se může semlít. Kapesník nenosím, košili si netrám. Teda tu svojí. Není nad to urvat dámě rukáv, nebo kus sukně. 😁

zjentek

Chlap by měl mít v kapse taky jeden kapesník bez snoplů, krom toho posmrkanýho, aby v případě potřeba ho z různých důvodů mohl ve společnosti nabídnout dámě. Jenže těch věcí v kapse je potřeba mít trochu více, když si chceš hrát na Špačka. Tak třeba neodmislitelnou součástí tvý kapsy MUSÍ být zapalovač Zippo, i když seš nekuřák, o provázku a noži ani nemluvě. Taky bys měl mít umytej vercajk bez ohledu na ten, kterej nosíš po kapsách. Třeba já kapesník vůbec nenosím, odporuje to mý mentalitě. V případech, kdy žena ve společnosti nutně potřebuje kapesník, urvu jí kus svý košile. Proto taky nenosím košile od Diora, ale do společnosti nosím max. ty od Blažka. Nevím, co nosí Špaček, ale nikdy nevíš, co se semele, takže be ready. Ať jsou ti rady k něčemu. (;

marci1

Gentleman by měl u sebe nosit dva, nejlépe látkové kapesníky. Jeden v kapse saka, druhý v kapse kalhot.

"Látkový kapesník je sice tou nejméně výraznou součástí oděvu, má však nenahraditelnou funkci. Je totiž první pomocí a nezbytným asistentem ve chvílích radosti, smutku i nemoci. Přestože jej stále více vytlačují kapesníky papírové, látkový kapesník si neustále udržuje svou společenskou hodnotu a měl by jej mít po ruce každý správný gentleman.

„Látkový kapesník je vyšší standard. Hraje roli jakési pojistky proti jakékoli nehodě. U gentlemana se nepředpokládá, že by byl bez kapesníku, nebo měl u sebe jen papírové,“ řekl odborník na etiketu Ladislav Špaček.

Podle něj by se muži měli vybavit látkovým kapesníkem na každou společenskou událost. „Muž by měl nosit dva kapesníky: jeden v kapse saka, další v kapse kalhot. Kdyby žena potřebovala pomoci, musí být vždy připraven jí nějakým způsobem asistovat,“ uvedl. Zdůraznil, že kapesník musí mít člověk stále po ruce. Použít jej může k otírání slz nebo setření nečistot z obličeje či z oblečení. Přípustný je sice i papírový, avšak ten se obvykle rychle znehodnotí".:-))

https://www.no­vinky.cz/zena/styl/cla­nek/latkovy-kapesnik-je-nepostradatelnym-doplnkem-kazdeho-gentlemana-40236014