Avatar uživatele
tomas405

Kapacita USB flashdisku

Mám tři flashky, první, 4 gigová má místa 2,3 gb, druhá 4 gigovka má jen 1 gb a 16 gigová má 14,3 gb .. Jak je možný že mají tak málo místa? naformátovaný jsou, přesto se mi zdá divný, aby se skutečná kapacita tak lišila?

Zajímavá 0 před 3704 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ta 16 GB +/-(skoro) sedí při převodu na Gib…
Ale na těch menších máš – velmi pravděpodobně něco zapsáno (skryté soubory/složky) a nebo je nemáš naformátované na plnou kapacitu (máš vytvořené oddíly ne na plnou kapacitu) flashky.
___

  1. Ujasni si jednotky, v nichž kapacitu udáváš 1 GB ≠ 1 GiB, už vůbec 1 GB ≠ 1 gb!
  2. Zkontroluj si skryté složky a soubory na flashkách.
  3. Pokud ani jedno nepomůže, zruš oddíly na flashkách, znovu je vytvoř a zformátuj.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mariohlas

Vygooglujte a použijte free utilitku na formátování flešek „HPUSBDisk.exe“ (bývá označená též jako „HP USB Disk Storage Format Tool.exe“, spouští se z aktuálního umístění = neistaluje se). Umí formátovat i USB extHDD, obojí na FAT32 i NTFS. (FAT32 neumí zapsat soubory >4GB, proto neuděláte chybu, když zvolíte NTFS.) Mně tahle utilitka zatím pomohla vždycky, kdykoliv Billovo formátování selhalo.
Doplňuji:
Stáhnout lze třeba odtud (a mně funguje i na všech mutacích Win7 [ten shit Win8 jsem vyzkoušel a rychle zahodil, proto nevím, zda i na nich]) http://www.slu­necnice.cz/sw/hp-usb-disk-storage-format-tool/

Upravil/a: mariohlas

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek