redy

kámoška se vdala

v červnu, pak svatební cesta.No a teď zjistila že její účet je zablokovanej,tak hned začala řešit co se stalo a zjistila ž její manžel měl nějaký resty ještě před svadbou.Bojí se exekuce jo a její manžel říká že si není vědomej nějakých nedoplatků.Tak neví co má dělat, prej ji řekli nevím kdo, že je zvodpovědná za dluh.S Petrem chodila než se vzali skoro čtyři roky.
A tak se zajímá co má dělat její rodiče jim zařídili byt 2 plus 1 v Brně.
takže je to všechno její může o byt přijít? děkuju ráa bych ji nějak pomohla kdybyste dali radu

Nejlepší odpověď
anonym

Veškeré závazky před svatbou jsou problém jen té osoby, která je měla. U peněžního ústavu ať zjistí kdo dal příkaz k zablokování a s nimi se pak domluvit. Doloží datum svatby a tím ukáže, že závazky nejsou její. Pokud to byl exekutor podat vylučovací žalobu, ale je to na dlouhé lokte, banky odblokují až na příkaz toho, kdo zablokoval, až 3 měsíce.

Další odpovědi
Hlada

Dluh vzniklý před uzavřením manželství nespadá do SJM. Pokud by ale manžel dluh nesplácel a byla by nařízena exekuce, tato již spadá do SJM. Byt je, doufejme, jejím výlučným majetkem a není součástí SJM. Že by manžel nevěděl o zřejmě velkých dluzích, soudu, nabytí právní moci rozsudku a následné exekuci je prakticky vyloučené. Otázkou je, zda má manžel nějaký majetek, z kterého může dluh uhradit. Pokud ne, bude se pochopitelně novomanželka na splácení podílet. Je to závažný problém, který nelze řešit na veřejném fóru. Měla by ho řešit za pomoci právníka.