postcd

Kamenná sůl a záporné ionty, kde se tam berou a jsou dobré?

Slyšel jsem, že kamenná sůl, horská sůl je zdravá pro člověka, uvolňuje záporné ionty. Proč jsou tyto ionty dobré a kde se tam berou, nevyčerpají se někdy?
Doplňuji:
ps: možná jste slyšeli pojem „solná jeskyně“, o tu sůl mi jde

Odpovědi
mosoj

Sůl jako sůl. V pytlíku nebo v jeskyni. Je to chlorid sodný Na CL. každá sůl ve vodě disociue na kladné Na+ a záporné Cl- ionty. Ve vzduchu je vlhkost( voda), takže v té vlhkosti ta sůl disociue. Kationtů je mnoho ty nevydýcháš.