simonka

Kamarádky dcera jezdí na intr, kde se objevila plíseň, má nárok na slevu??

Na intru v některých pokojích se obevila plíseň, která po vyčištění na krátkou dobu zmizí, ale pak se objevuje znovu. Mají studenti nárok na slevu? Víme, že ze zdravotního hlediska to není zrovna moc zdravé.

Nejlepší odpověď
venkovan

Raději zdravé prostředí než slevu. Slevu požadovat – proč? Lepší najít příčinu proč tam plíseň vzniká a trvale jí odstranit.
To je skoro jako za bolševika – když se lidem zavedl bezprašný provoz a sebrali příplatky za bezprašnost, tak si stěžovali kde jen mohli.

Další odpovědi
RQLM

vedení internátů se ke slevám moc nemá, ale není nic jednoduššího než se pokusit zatlačit na vedení pod pohrůžkou zavolání hygieny… a ta by zjistila mnohem větší nedostatky než jen plíseň. a když vedení nepovolí, skutečně bych tu hygienu zavolal. Nám na intru našla hygiena hnijící digestoř na společné kuchyni a nějaký vzácný druh houby ve sprchách :D

Hlada

Na plíseň nemůžete požadovat slevu. Je to vážná hygienická závada, která by se vlastně slevou přiznala, což by asi bylo oboustranně nezákonné. Máte právo požadovat, aby děti byly ubytovány v hygienicky nezávadném prostředí.

greycell

hmm, houbová, yamiyami!

hanny 2

O tom dost pochybuju,ale mělo by se to řešit!Možná jim to tam hygiena zavře,i když.­.......

Michálek1245

Já si teda myslím, že nárok na slevu nemá. Určitě bych ale dal podnět k řešení. Nejdřív do školy, je možné, že vedení o tom vůbec neví. No a dcera ať si koupí hygienické potřeby od https://www.me­diskont.cz/hy­gienicke-potreby/ a trochu si tam poklidí. Jasně, není to optimální. Ale když ji přestanete posílat do školy, tak se dostanete do větších problémů. A když na to nezareaguje vedení školy / nebo intru, tak prostě podnět na KHS.