kiss.miss

Kamarádka už nechce být se mnou, pomůžete?

Dobrý den já mám problém v tom že moje nejlepší kamarádka chce být s mojí kamarádkou a mě chce nechat samotnou..už nechce aby jsme byli tři ale jen oni dvě a já ve škole už nemám žádnou kamarádku a my dvě ještě chodíme společně na jeden kroužek a tam chodí i moje kamarádka se kterou se nevídáme ve škole ale jen ten den a tak ona mi řekla že jsem jenom s tou kamarádkou která není ze školy a řekla mi že jsem jenom s ní že nejsem s ní tak jsem jí řekla že já taky dnes byla sama tak at si uvědomí jaký to je.......Já nevím co jí mám zítra říct a bojím se jít do školy…Prosím pomocte mi!

Nejlepší odpověď
Terryle

Heleď, pokud se kamarádka rozhodne, že už ji nebaví se s Tebou kamarádit, tak to buď nikdy dobrá kamarádka nebyla, nebo jsi udělala něco špatně, co ji třeba zklamalo nebo naštvalo.
Zkus se jí zeptat, jestli jsi něco udělala špatně a pokud jo, omluv se jí a zkus jí slíbit, že to už dělat nebudeš.
A pokud ji štve jenom to, že ses na kroužku bavila o něco víc s jinou kamarádkou, tak možná jen žárlí a chce si vynutit pozornost. Takže se s ní zítra zkus normálně bavit a pokud nebude chtít, tak ji prostě pár dní nech. Jestli jste opravdu kamarádky, tak si začnete chybět a zase to bude dobrý. A jestli si chybět nebudete… tak to holt nemá smysl a najdeš si kamarádky jinde. Kamarádství není o tom, že si řeknete budeme kamarádky / nebudeme kamarádky… ale o tom, že je vám fajn, rozumíte si a umíte si třeba i prominout blbou náladu nebo chybu. Takže uvidíš.
A jestli to s touhle kamarádkou neklapne? Tak máš pořád tu, se kterou chodíte na kroužek. Ve škole se třeba začneš bavit i s dalšíma holkama, na který jsi předtím třeba neměla tolik času – a možná mezi nima najdeš nový kamarádky…
Moc se tím prostě netrap. Ono to snad nebude tak zlý :o)

Další odpovědi
poa.li

Nech si projít hlavou, co pro Tebe která kamarádka znamená, a co Ti to přátelství dává. Taky si se všemi upřímně promluv a všechno si vyjasněte. Uvidíš, že nic se nejí tak horké, jak se uvaří… Vždycky je to tak, že se i ti nejlepší přátelé baví i s jinejma lidma. Hlavně se nikomu nevnucuj, to lidi akorát odradí.

Ella

neboj se a hlavně nechoď kvůli tomu za školu! pokud tvoji „kamarádku“ už nebaví s tebou kamarádit, tak to bůhvíjaká kamarádka zase nebyla… Vím co prožíváš – od základky až po konec střední jsem chodila do třídy s nej kámoškou a pak si v druháku na střední ona našla jinou holku, protože ta pila, kouřila trávu a bůhvíco ještě… taky mi bylo smutno, že už to není jako dřív, ale našla jsem si dvě nové kamarádky, které mě nikdy nezradily a spoustu dalších známostí protože už jsem nechodila jen pořád s tou samou holkou všude, víš? S tou holkou se bavím doteď, ale už nejsme nej kámošky, ale stále si rozumíme, i když krize nemluvení spolu půl roku taky byly… a to bylo dost drsné, hlavně když jsme spolu seděly na každém předmětu =/
Takže ti držím palce, spíš celé pěsti a neboj se ničeho! Pokud to příliš bolí, tak se i přesto snaž usmívat, bav se s jinýma spolužákama, ať neví holka jak ti ublížila – najdeš si lepší kamarádky a kamarády, kteří tě nezradí!