Janny025

Poradíte kamarádce, jak může vyřešit zácpu?

Chtěla bych se zeptat moje známá má už týden problém s kakáním. Nemůže se týden vykakat nevíte jake jídlo nebo pití by pomohlo? Předem moc děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud není nějak nemocná, pak by mělo pomoci jakékoliv laxativum, stačí doporučení od lékárníka. Jednorázová zácpa se dá řešit projímadly (čaje, minerální vody, tabletky, čípky, kapky). Je třeba přesně dodržovat instrukce na příbalovém letáku a řídit se doporučenými dávkami.
U krátkodobých obtíží stačí i pouhé zvýšení příjmu tekutin a dostatek pohybu. Babské rady bych radši nezkoušel. Taky se musí počítat se začátkem chronických potíží, čti: http://nemoci­.vitalion.cz/zac­pa/

Další odpovědi
pusinka50

Týdenní zácpa není životu nebezpečná, ale je nejvyšší čas ji vyřešit a zprůchodnit střevo. V lékárně koupit čaj ze senny, čili senný čaj. Cca 30 Kč. Pytlík spařit v hrnku, nechat několik minut odstát, cca za 8 hod utíkáš na WC. Glycerinový čípek do plného střeva nenacpeš. Čípky a Gutalax jsou dražší než čaj ze senny. Navíc senna je přírodní. Někdo také doporučuje sušené švestky. Také k pravidelné stolici zabírá kysané zelí, ať syrové nebo vařené

mosoj

Nejít týden na velkou, je hazard se zdravím !!! Co myslíš,, že se děje ve střevech? Zahnívá to tam!!!
Ihned zajdi k lékaři, nebo si kup v lékárně malý Gutalax či alespoň glycerinové čípky. Pokud by se to opakovalo je třeba najít řešení ve spolupráci s lékařem.
Vyprazdňování alespoň každý druhý den je nutnost!!

ivzez

Kamarádka by měla navštívit lékaře.
Sháněním rad v internetu jí nepomůžete.

Kryšpín

Kamarádka možná hodně papala o svátcích a málo se hýbala, anebo málo papala a měla vetší tělesnou zátěž. Vyřeší to lékarník, neb lékař

Dochy

mosoj: Mno nevím… „Zahnívá to tam“ to je základní funkce celého trávícího traktu 😉 Ze zkušenosti vím že ani ten týden nemusí být problém (kdysi jsem na týden změnil prostředí a … všechno zkrátka proběhlo až po návratu)
Nicméně ano, řešit by se to mělo. Pokud ale není žádný další problém, nemyslím, že je třeba panikařit…

cochee

Příště kakání nezařazuj do kategorie počítačů a najdi vhodnější.

xxx3

zase na druhou stranu, z počítače by se člověk někdy po......

Kepler

No vida a řešení je tady. Ucpaná kamarádka ať sedí celý den u počítače! A sleduje především odpovědi.cz 🙂