huxa

Kamarádka má externí harddisk, pouštěla si na něm film, usnula, notebook se jí vypnul a od té doby se jí už HDD

nikde nezobrazuje, ve správci disků také ne, měla tam docela důležité věci, lze si s tím doma nějak poradit? co byste doporučili za program či postup, kterým by se tento HDD alespoň zobrazil a dalo se s ním pracovat (alespoň formátovat)?
Doplňuji:
RedC22-ano, už ho má nějaký ten den nefunkční, byla s ním i v servisu v kterém ho zkoušeli vydělávat a žeprý jí tam řekli, že tam má jen jedno kolečko, žeprý jsou normální mět dvě. dále také řekli, že jí do 20'000 získají data z něj zpět.
Myslím si, že i kdyby se s ním něco stalo, nejspíš by byla poškozená plotna a PC by ho měl zaregistrovat, takže buď je něco s čtecí hlavou či něčím mezi ní a usb. Plotna se normálně točí, takže napájení funguje

Nejlepší odpověď
Bedy

To je divný – zkoušel jste to teda na jiném počítači?
Zkoušel jste harddisk zapojit a nabootovat live CD GParted (linuxová live distribuce s nástrojem pro správu disku).
GParted stáhente zde: http://gparted­.sourceforge.net/dow­nload.php (můžete si místo CD udělat bootovací flešku).

Další odpovědi
RedC22

A zkoušela to vypnout a následně zapnout? Odpojit a zapojit?

Jestli nepomůže výše zmíněná procedura, tak bych zkusil z tý krabice vymontovat samotnej disk a připojit ho k PC napřímo, popř. ho připojit pomocí jiný krabice.

Pokud ani to nepomůže, tak pak jedině snad nějakou firmu, která se specalizuje na záchranu dat z hdd.

RedC22

Hele, pověz mi Huxo, co si představuješ pod takovým slovním spojením „že tam má jen jedno kolečko“? Fakt netušim, co tim myslíš (jestli tim myslíš plotnu, tak zase pro změnu nevim, jak to souvisí s problémem).

To, co jsem radil, vyřadí případné poruchy, které jsou způsobeny tim krámem, ve kterym je uloženej disk. Pokud je problém někde na straně disku, tak to v domácích podmínkách jen těžko opravíš.