rady74

Kamarád by se chtěl zdokonalit ve vaření a chtěl by chodit

Kamarád by se chtěl zdokonalit ve vaření a chtěl by chodit do restaurace,kde pracuji.Měl by zaměstnavatel povinnost oznámit někde,že bude občas v restauraci?Max.1–2týdně,2–4hod.
Doplňuji:
Díky,myslel jsem si to stejně

Nejlepší odpověď
Drap

Komu by to měl oznamovat ? Když tam bude zadarma, tak neni změstnanec a neni co hlásit. Na druhou stranu by o tom majitel měl vědět a souhlasit a dotyčný by měl mít zdravotní průkaz.

Další odpovědi
mojitek

Při případné kontrole nikoho nebude zajímat že je tam jaksi zadara,nikdo tomu neuvěří(robota byla u nás již zrušena..).Musí mít pracovní smlouvu/dohodu o provedení práce,nebo prostě něco.Majitel by měl veliké problémy,ale i Váš kamarád. I když tahle odpověď nebude asi populární,tak je to tak jak píšu.

Deli

V tomto případě musí mít potr.průkaz, což není problém. Jinak by s ním zaměstnavatel měl mít sepsanou aspoň dohodu, že tam může být a to bez nároku na odměnu, že tam pracuje na vlastní žádost… Jakmile se tam totiž objeví kontrola, bude chtít nějaký ten papír vidět, jinak může podezřívat z černého zaměstnávání.