HonzikPernik

Kam zmizí listí, co spadalo ze stromů?

Kam zmizí listí, co spadalo ze stromů? Ono sice spadá a vítr ho pak jen odnese jinam a zmizí, ale listí se nachází furt na Zeměkouli a kdybychom vzali listí z celého světa bylo by to hodně tun.

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud se ptáš na přírodu, pak listí (jehličí, i jiné části rostlin *) zetlí a přemění se v humus – hnojivo, ze kterého pak jiné rostliny čerpají živiny.
*) i živočichové
___
Do které chodíš třídy, že se ptáš na takovéto obecně známé věci?
😉

Další odpovědi
www

O jeho zmizení se postarají naši pomocníci-bakterie, neboť ho spotřebují jako potravu a tím rozloží na humus. Svou nezastupitelnou roli zde hrají i mikroskopické houby (předem upraví listy bakteriím).
Studium, ale stačí i ZŠ na pochopení základů.
Doplňuji:
Jen tak na okraj: bez těch malých pomocníků, především hub a bakterií, by nemohl život fungovat vůbec 😉

anonym

Země je vsákne

Emefej

U nás v ulici mizí na autě, kam ho nakládají pracovníci technických služeb.