mosoj

Kam zmizí dřevo?

Spálíme-li 10 kg dřeva, zbyde hromádka lehkého popela.
Kam zmizel ten zbytek do 10 kg ?

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že tento proces souvisí se zákonem o zachování hmoty.
Popel, který zůstal, je lehčí než dříví. Při hoření vzniká chemická reakce, je k ní potřeba kyslík. Po shoření dřeva kromě popela vzniknou i další produkty hoření( např. jedovaté plyny) a vodní pára. Takže došlo jen k přeměně hmoty.

elektrikář

Při pálení dřeva se spaluje vlastně celuloza je to reakce ze vzdušným kyslíkem. Vzniká teplo.Dřevo obsahuje vodu ta s vypaří část jemného popela odnese proud vzduchu do komína
zůstanou jem minerální látky které dřevo obsahovalo.

elektrikář

Při pálení dřeva se spaluje vlastně celuloza je to reakce ze vzdušným kyslíkem. Vzniká teplo.Dřevo obsahuje vodu ta s vypaří část jemného popela odnese proud vzduchu do komína
zůstanou jem minerální látky které dřevo obsahovalo.