Kazatel

Kam zmizelo boží tělo?

Pdobnou otázku jste vložil později. Ztrácí se kontext. Příště prosím volte návaznost.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-je-hrob-krista-v-jeruzaleme-nazyvan-bozim-hrobem

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je nejasná,.

1. Boží tělo je pohyblivý svátek, má tradici. konal se na vesnici průvod, družičky cestu sypaly květinami, u otáře kněz četl evangeliuzm, světily se byliny atd. U nás byl spojený s prosbou za pěkné počasí. Tyto průvody jsou dnes výjimečné.

Dnes se nazvývá Boží tělo tzv.Slavnost Těla a Krve Páně souvisí s eucharistickým zázrakem.
http://web.ka­tolik.cz/feelin­g/1_2.htm

2. Boží tělo je tělo Ježíše Krista, který byl ukřižován, pohřeben a třetího dne vstal z mrtvých.

Může být tedy fyzické, ale i mystické = poslední večeře Páně – slova Kristova – toto je tělo mé, případně jeho vzkříšení a vstup na nebesa..

„Jako člověk byl Ježíš Bůh, ale ne pro moc rovnocennou s Otcem, nýbrž pro svůj původ. Jako člověk se Božské moci vzdal: nebyl vševědoucí ani všudypřítomný jako Bůh Otec. Omezil se, aby se podřídil Otci poslušností lidského Syna.“

Kam zmizelo jeho tělo?

„Po mnoha stoletích vědci odkrývají původní hrob Ježíše Krista“

„Ačkoliv není vědecky zcela potvrzeno, zda je místo přesným místem uložení těla Ježíše Krista, mnohé náznaky tomu napovídají.“

http://extras­tory.cz/po-mnoha-stoletich-vedci-odkryvaji-puvodni-hrob-jezise-krista.html

„Jde o největší biblickou záhadu.“
http://www.pa­ranormal-activity.estran­ky.cz/clanky/nej­vetsi-biblicke-zahady/hrob-jezise-krista.html

  1. Někdo Ježíšovo tělo z hrobu odnesl, spálil, pohřebii ho jinam.
  2. Ježíš mohl být ve stavu tzv. klinické smrti, proto ožil = vzkříšení.

Více u vaší podobné otázky
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-je-hrob-krista-v-jeruzaleme-nazyvan-bozim-hrobem

Další odpovědi
led

Podľa mnohých zobrazení Boha v toľkých rôznych podobách, ani nie je jasná jeho skutočná podoba, ale len naša predstava.
…ale zjavne myslíte pod touto zaužívanou frázou „Božie telo“ telo Ježiša Krista, ktoré po sňatí z kríža bolo kdesi (podľa povestí a svätého učenia v Jeruzaléme) pochované, ale dodnes nie je známe miesto jeho skutočného hrobu.

Roman71

Boží tělo nikam nezmizelo, protože na zemi v hmotné podobě ani nebylo. Pokud máte na mysli tělo Božího Syna Ježíše Krista, které je některými náboženstvími mylně označováno za Boží tělo, tak podle zpráv očitých svědků (andělů a učedníků) byl Ježíš podle proroctví třetí den po smrti vzkříšen svým Otcem – Bohem. Poté se ještě 40 dní stýkal se svými učedníky a nakonec byl vzat zpět do nebe – duchovní říše. Takže Ježíšovo tělo na zemi také není.
Bůh velmi dobře věděl, že by po předpovězeném odpadnutí od čistého uctívání
bylo Ježíšovo hmotné tělo uctíváno jako relikvie, takže bylo ze země tímto způsobem odstraněno. :)

still

Nejsem si vědom, že by takové kdy existovalo.