HarpPlayer

Kam zmizelo nízkotučné mléko?

Podle mne nejzdravější výživa! Tuk se mechanicky odstředí – ale živiny v mléku zůstanou!
Ani chuťově to nebylo nic strašného.
Ale ze všech regálů (i u velkých řetězců) prostě – zmizelo.
PROČ ?

Proč musíme kupovat tučné mléko a být zbytečně tlustí? 😁

Nejlepší odpověď
Lamalam

Nezmizelo, stále se prodává. Zajímalo by mě, které živiny po odstředění tuku v mléce zůstávají?

Další odpovědi
Dochy

toho tuku tam není tolik abys z toho ztloustnul. Ve sklence <10g. V tom tuku jsou některé další látky (vitamíny), které v nízkotučném mléce nebudou.
http://ona.id­nes.cz/plnotuc­ne-mleko-versus-nizkotucne-du5-/zdravi.aspx?c=A040518­_223235_hubnu­ti_pol
Podle googlu se zdá, že se stále vyrábí, takže by se mělo i někde prodávat. Ale kde, to už Ti neřeknu, mně nechybí, je klidně možné že denně chodím kolem regálu s ním a nevšiml jsem si.

autacek

Zmizelo asi proto, že bílou vodu by za ty peníze nikdo nekupoval. Tedy, asi krom Vás 😉

Kepler

Tuk je právě tou nejvýznamnější živinou, není třeba se bát, že pitím plnotučného mléka ztloustneme. V 1 l je asi 35 g tuku, tedy jako na jednom krajíci chleba s máslem. Odstředěním se zbavíme nejen většiny tuku, ale i vitamínů v nich obsažených (A,D,E,K), které jsou i nezbytné pro vstřebání vápníku.

Arne1

Úplně nezmizelo, jenom se málo prodává. Před týdnem jsem jedno omylem koupil. Musíte se důkladně rozhlédnout ve všech supermarketech a někde najdete.

Mc Merkurion

… promluvila neviditelná ruka trhu >>> zákazníci prostě pochopili, že nízkotučné mléko je drahej přepych, takže se krčí v rohu regálů >>> ale lze jej koupit kdekoli, stačí se víc dívat …

dr.luha

V UHT mléku zůstávají jenom mrtviny.

lota

Pokud jde o mě, nízkotučné mléko zmizelo z mého zájmu. Raději si dám méně mléka pravého (ač u toho kupovaného je „pravé“ asi silné slovo). Stejně jak tu už zaznělo – bojím se, že se odstředěním z mléka odstředí všechno, co dělá mléko mlékem. Trochu bych se i bála, že se to light mléko vyrábí přidáním jakého si instantního bílého prášku do vody – ale to trochu přeháním.

Drap

Většina živin a to že je naše tělo co nejlépe zpracuje má tajemství právě v tom tuku. Co se týče tloustnutí, považuji to za nesmysl. Piji jen plnotučné mléko, přímo od krávy a mívá větší obsah tuku, než to prodávané plnotučné.