Avatar uživatele
wendyX

Kam zmizel náš (=český) česnek?

Před časem jsem si chtěl koupit trochu česneku… V místním S-marketu jsem byl ale překvapen jak mizernou nabídkou, tak i řádně „přifouknutou“ cenou. Co mne ale nejvíc zarazilo byl ten česnek samotný- byla to nějaká ‚obří‘ odrůda, protože palice měly v průměru až cca 12 cm (!).

Vybral jsem tedy dva kusy co nejmenší (ale i tak nadprůměrně velké)- jen na zkoušku… A co jsem zjistil doma při jejich ‚rozebrání‘?

  • i samotné stroužky byly ‚obrovské‘,
  • po jejich rozříznutí i jejich střední ‚klíčková‘ část byla tak velká, že po jejím odstranění zbyla ze stroužku tak polovina,
  • byl také nedostatečně vyschlý (takže riziko rychlého plesnivění),
  • ale hlavně- tento česnek téměř vůbec ‚nečesnekoval‘!!

Takže v součtu- co je tohle za kvalitu? Kam zmizel náš kvalitní osvědčený česnek?

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, marci1, anonym, Muso, aliendrone před 2149 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Kam? Naše supermarkety český česnek neberou. ☹
https://www.vi­talia.cz/clan­ky/kam-zmizel-cesky-cesnek/
Kupuji si jej od malopěstitele. 🙂
https://www.ces­kydomacicesnek­.cz/objednavka-cesneku/

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Český česnek se prodává v Rajchu. U nás máme čínský superrychle rostoucí, masivně přehnojovaný všemi dostupnými sajrajty (proto ta velikost a žádná chuť).

Bez záruky – údajně i POLSKÝ česnek je méně „jedovatý“! A to už je tedy nářez, jestli je to pravda. :D :D :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Na tak obrovský česnek jsem ještě nenarazil, nanejvýš na poloviční. Asi to byl umělými hnojivy vyhoněný čínský česnek, nebo podobný pazgřivec. Český česnek nezmizel, akorát v marketech na něj nenarazíš. Kupuju ho na trhu, nebo v některých malých zeleninách. Liší se tím, že je česnekově silný, 2× dražší a nemá vnitřní drobnější stroužky. Pro pěstování je nejvhodnější modrák.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Já ho nemám. ;) Néé. Myslím, že češi se zachvíli vykašlou na zemědělství úplně a budou se dovážet už i brambory.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mzm

Doufám, že nezmizel nikam, musím zkontrolovat zahrádku. :)

No, nevím, v supermarketech jsem český česnek viděl (Billa, Lídl)

Proč odstraňovat cokoli krom tuhé slupky z česneku? Dobrý je i květ, mladší listy…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dalid

Kvalitny cesnak je drahy, preto ho v supermarketoch nenajdes. Za dobry cesnak si rad priplatim na trhu, chutovo aj zdravotne je pomer cena/vykon lepsi.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek