vagra

Kam zmizel dvacátýpátý krejcar?

Dvě babky šly na trh prodávat jablka.Každá jich měla 30.Jedna si po cestě zlomila nohu a svěřila svých 30 jablek té druhé s tím,aby jí je prodala 2ks,za krejcar.A pak,že jí dá 15 kr.Ta druhá chtěla ta svá jablka prodávat 3 ks za kr.To by bylo 10 krejcarů.Jablka se jí však promíchala a babka si řekla,že tedy bude prodávat 5 ks za dva krejcary.To je přece totéž!Místo 25kr.utržila jenom 24.Kam zmizel ten poslední?
Doplňuji:
Hádanka je takřka v původním znění-pro ty,kteří nevědí co je to krejcar-ať si dosadí měnu,ve které jsou zvyklí počítat.

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud se budou jablka prodávat každá zvláť
uskuteční se celkem 25 transakcí.
15 za 1 kr á 2 ks
10 za 1 kr á 3 ks

Pokud se budou prodávat á 5 ks uskuteční se
12 transakcí.
Proti původnímu záměru bude chybět jedna transakce 2 ks a 1 kr a to je ten krejcar který "zmizel.

Další odpovědi
FOG

Jak se rika,nemely by se „michat jabka s hruskama“,i kdyz tady slo jen o jablka.
Mela to prodavat 6 jablek za 2,5 krejcaru,aby ji to vyslo na tech 25.
Jinak jak jiz napsal Mosoj.