Kam zařadit dokument zpracovaný HZS?

Dobrý den,
chci se zeptat, do jaké části byste zařadili – Katalog typových činností složek IZS. Ostrava: Sdružení požárního a bezpečnostního inženýrství, 2007. ISBN 978–80–7385–028–9 ?
Jde o monografii, ostatní dokument,..?
 Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Monografie – zpravidla se jedná o vědecké nebo jiné odborné dílo, které je komplexně zpracováno autorem na vyšší odborné úrovni.

Podle vašich dotazů jste práci netvořila sama, ale čerpala z různých zdrojů. Nejde jen o vaše názory, myslím si, že ani o nic nového, co nebylo publikované.

Co je dokument – z vašeho pohledu http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=Dokument&Hle­dej=Hledej
doklad svědčící o urč. skutečnosti n. sloužící jako pramen informací (kniha, článek, archivní materiály, obrazy, filmy)

Nevím, o jaké zařazení jde, z jakého pohledu, k čemu je prácejurčeně atd. .Jde o styl odborný, slohový útvar to může být – výklad, pojednání. Nebo seminární práce, bakalářská, referát apod..

Neznám celou vaši práce, takže nevím, jaký má charakter.

anonym

Jde mi o to, když chci z této práce něco citovat, tak do jaké kategorie to spadá? Je to „kniha“ má ISBN, ale kdybych ji chtěla uvést do seznamu Monografie, tak nevím, které příjmení by prezentovalo tuhle „práci“.

annas

Opravdu vám neodpovím, musela bych práci znát, jak jsem napsala, stejně další informace, pro koho jste ji psala atd.

Přece jste dostala nějaké pokyny od zadavatele, k jakému účelu práce slouží.