exoman

Kam zapojit přenosý proudový chránič (do zásuvky) z pohledu bezpečnosti.

Ahoj. Kam zapojit přenosý proudový chránič (do zásuvky) z pohledu bezpečnosti. Je mi jasné, že lepší je zapojit jej do zásuvky v domě a do něj následně prodlužovací kabel, protože tímto způsobem chráníme celý obvod prodloužení ležící venku v trávě. Nicméně pokud začne například probíjet bazénové čerpadlo na 30ti metrovém prodloužení, zareaguje chránič dostatečně? Nebo se proudové rozdíly „ztratí“ kdesi ve vedení a proudový chránič problém nezaznamená? Pak by totiž bylo mnohem lepší umístit chránič na konec prodloužení (venku na zahradě) a do něj následně připojit čerpadlo.

Nejlepší odpověď
Hlada

První úvaha je správná. Rozdíl proudu při případném svodu se nemůže ztratit.

Další odpovědi
elkon

Běžný prodlužovák by měl být do 25m. Pokud budete chtít používat delší, měl by mít vyšší průřez, s ohledem na úbytek napětí.

mosoj

Už z principu proudového chrániče se nikde nic neztratí a pokud ano je to špatně a proudový jistič vypne. Jenom upozorňuji, že od chrániče ke spotřebiči musí být třížilová prodlužovačka a PE s N se nikde za chráničem nesmějí potkat.