lucinka2001

Kam vyrazit v ČR bez auta?

Dobry den, pojedeme s kamaradem na vylet po ČR bez auta na 3 dny. Nemate nejaky tip kam vyrazit, aby bylo co k vidění a tak nějak po ruce busem a vlakem?

Odpovědi
nyjono

Do jižních Čech. Je tam toho spousta. Český Krumlov – divadlo s otáčivým hledištěm, Třeboň – cykloprojížďky, České Budějovice atd.
Ale bylo by dobře napsat, co preferujete? Budete mít s sebou kola? Hrady, zámky? Zoo? Aquaparky?
Spát chcete v kempu nebo penzionku?
Můžete si taky půjčit loďku a jeden den jet po řece 🙂

Kelt

Můžete jen vlakem, autobusem, a jsou půjčovny kol. Stačí dobré boty a platební kartu. Nevím, odkud jste a co chcete vidět. Možností je spousta. Stačí si vybrat světovou stranu.

Pepa25

Třeba do Kutné Hory je dobrá dostupnost vlakem z hlavní trati ze všech stran. Dostupná jsou i všechny velká města (Brno, České Budějovice, Karlovy Vary, Ústí nad Labem). Na cestě z Kutné Hory do Brna je možné vystoupil ve Ždáru a navšívit památku UNESCO (Zelená Hora). Atd. … Některé cíle pak spíš autobusem, třeba Český Krumlov.

da ny

Nepřeberné množství možností a krás všude kolem..
Pro výlet na pouhé 3 dny chbí podstatná informace, tj. místo, odkud na výlet jedete. Další vhodnou informací jsou vaše zájmy. Někdo preferuje přírodní krásy, hory. Jiný historii, hrady, zámky, muzea, města atp.

Chenda.

Dobrý den! Bez auta cestuji často, mnoho krásných míst v naší vlasti se dá v pohodě navštívit autobusem nebo vlakem. Záleží odkud pojedete. Já například na příští víkend plánuji navštívit toto údolí https://bilin­sko.cz/oparen­ske-udoli/ které se dá pohodlně projít z vlakové zastávky. A v jeho okolí je možností spoustu dalších výletů, klidně na 3 dny.

Jana5678

Pokud budete potřebovat levné ubytování Ústí nad Orlicí, tak se podívejte na internetové stránky https://www.pro­najem-mendrik.cz/, je to velice dobré a levné. Kamarád se tam nedávno ubytoval na víkend a byl velice spokojený. Popisoval mi, jaké tam je pěkné sanitární zařízení a pohodlné postele. Cena byla také přijatelná, takže určitě bych se tam ubytovala také.