ivan.kondr

Kam všude mám nahlásit změnu vlastníka psa (s PP, chovný jedinec) – stačí MÚ, popř. veterinář, nebo i někam jinam?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud je pes uchovněný,je evidován v registru chovných jedinců ČMKU,takovému psovi je po splnění povinných kriterií vydána kniha krytí a feně kniha odchovů..Tyto dokumenty jsou součástí PP a i v PP je razítko plemenné knihy s podpisem vedoucího plemenné knihy pro dané plemeno a datem,kdy došlo k přeregistra­ci.V PP psa je kolonka „změna majitele“ kde se uvedou předcházejícíjméno a nastávající jm.nového majitele s podpisy.Je vhodné mít i kupní smlouvu s uvedenou prodejní cenou,kvůli případným neshodám ohledně skrytých nebo získaných vad a také kvůli přiznání daně z příjmu.Doklady o uchovnění psa-bonitační a výstavníposudek,příp­.posudek o RTG kloubů a jiná zdravotní vyšetření požadovaná klubem k uchovnění.Změna majitele chovného jedince se hlásí chovatelskému klubu,který vše zařídí,pokud jste členem nebo se obrátíte přímo na plemen.knihuČ­MKU,kam zašlete kopie dokladů s novými údaji a tam provedou změny.Ke psovi patří též očkovací průkaz nebo pas kde je vyznačeno povinné a ochranné očkování,výsledek RTG,záznam o tetování nebo čipování.Pes s PP musí mít čitelné tetování nebo být očipován,tato fakta jsou také uvedena v PP.V místě vašeho bydliště psa pouze zaevidujete kvůli poplatkům a nesouvisí to s chovatelskými náležitostmi…:D

Další odpovědi
anonym

Změnu vlastníka psa hlásíte jen na Městský úřad, kde si provedou odhlášení a přihlášení zvířete.
Veterináři nic hlásit nemusíte. Až k němu budete potřebovat zajít, tak mu sdělíte, že pes změnil majitele. Není podmínkou, že s ním musíte chodit ke stejnému zvěrolékaři.