sesednizkola

Kam v Praze na romantický výlet?

Na Dívčích hradech už jsme byli a vlakem ze Smíchova na Zličín jeli také. Rád bych sebral nějaké tipy na pěkná místa. V Praze žiji, ale rozhodně neznám vše. Petřín a Letná jsou fajn, rád bych poznal nové místo kde nejsou turisté, nebo klidně i jsou, ale prostě ne místo notoricky známé všem.

Doplnění
Odpověď pro mvk a dubraro. Co mám mít z těchto odpovědí? Mám si ten seznam vytisknout, o každém místě si něco vygooglit a odškrtávat si kde jsem byl? Otázku jsi asi vůbec nepochopil. Nezajímá mě seznam míst. Chtěl jsem název místa a nějaké povídání proč se tam zrovna vám líbí a co vás tam zaujalo. Navíc jsem psal, že ne notoricky známá místa.

Nejlepší odpověď
Klaproth

Dívčí hrady už jsi zmínil, to je asi top místo. Pokud hledáš spíše drsnější industriální městskou romantiku, doporučuji přístav v Holešovicích, některé uličky v Košířích nebo okolí plynojemu v Libni. Tam často chodím fotit, brzy po ránu jsou to místa s nezaměnitelnou atmosférou.

Další odpovědi
Emefej

Jsem rodilý pražák a bohužel musím konstatovat, že romatická místa nenávratně zmizela nebo velmi rychle mizí. Doporučit ti dnes už nic nemůžu, přístav v Holešovicích se rychle mění, z romantiky už tam nic nezbylo. Zcela zmizely Zátory, kolonie v Košířích, staré Radlice, Horní Roztyly nebo Palmovka.

dubraro

Průhonický park
Dendrologická zahrada v Čestlicích
Botanická zahrada pod Vyšehradem

mvk

  • Šárka
  • Prokopské a Dalejské údolí
  • Chuchelský háj
  • park Na Cibulce
  • Paví vrch a Santoška
  • Dobeška
  • přírodní park Hostivař-Záběhlice
  • Kunratický a Michelský les
  • Modřanská rokle
  • Roztocký háj a Tiché údolí
  • Drahanské údolí
  • Zámecká rokle
  • Ládví
  • bažantnice Satalice-Vinoř
  • Máchalka a Podivný mlýn
  • botanická zahrada Troja
  • botanická zahrada Albertov
  • dendrologická zahrada Průhonice (nezaměnit s Průhonickým parkem)
  • Gröbovka a vinařství www.sklepgrebov­ka.cz (jen v pátek, pozor nezaměnit s vinicegrebov­ka.cz!)
  • stezka podle Vltavy z Klecánek do Troje
  • stezka podle Rokytky z Vysočan do Hrdlořez
  • mokřad Triangl

pozn.: nevěřím, že žijete v Praze, když tohle neznáte

a kdybych se měl obrátit do těsného okolí Prahy tak mi nestačí okýnko… cesta z Noutonic (vlak) přes Okoř na Budeč, z Těptína (PID 444) na Gryblu a Vlčí roklí do Hornopožárských lomů, z Třebotova (PID 309,313) přes Vonoklasy do Dobřichovic nebo z Jíloviště přes Hladkou skálu a Kazín do Mokropes.

Kelt

Na Staré město, na Vyšehrad. Z Prahy jezdí vlaky do příměstských částí a okrajů. Pokud bydlíš v Praze, máš určitě celoroční jízdenku a na každé zastávce metra je informace o kultuře a pod. Nebo si půjč kolo, choď pěšky. a kup si průvodce Prahou.

Kepler

Je to sice až kousek za Prahou, ale moc se mi líbilo v lomu Velká Amerika. Někdy to tam bývá i dramatické: holky padají ze skály rovnou do vody a tak…

mvk

Klaproth: v holešovickém přístavu ještě něco zůstalo? co se industriálu týče, všechno mizí … Pragovka mezi Rokytkou a Kolbenovou je už oplocená a hlídaná, Elektrotechnika a Slévárny na sever od Kolbenovy se ztrácejí před očima… moc pěkný byl areál Na Košince, ale to už bude taky minulost… tam snad ještě Bílá a Černá skála u Bulovky, Prosecké skály a Pekařka. A světově bizarní mi připadá nouzová kolonie Na Slatinách a vedla ta kolonie, co se chodí od Lidlu V Korytech od Jawy Strašnice.

Emefej

Holešovický přístav mizí před očima. Bohužel…

mvk

Tak to sorry jako.