Adam TutoLp

Kam to mám poslat ?

Ahoj nevíte kam mám poslat tento dopis?
Je to že jsem objednal zboží a je na celnici, ale pošta Praha mi poslala dopis s Plnou mocí …
A nevím jestli to mám poslat na tu celnici nebo na poštu :) alt=
Děkuji za odpověd :) alt=

Nejlepší odpověď
annas

Poslala bych tomu, od koho jsem obdrfžela dopis. Dostala jste jej od pošty, takže bych adresovala poště. Zřejmě má dopis i i č. j. , proto je nutné, abyste je uvedl v odpověd. Tím urychlíte vyřízení.
Doplňuji:
V diskusi jste doplnil další informace, takže pokud si vyzvednete zásilku sám, nepotřebujete plnou moc, jen občanský průkaz a oznámení, které jste dostal.

Pokud bude zásilku vyzvedávat někdo jiný, musí mí od vás plnou moc k vyzvednutí zásilky a oznámení o zásilce. Ten, koho pověříte, musí jít s vámi na matriku nebo poštu s logem Czech POINT a vy mu podepíšte plnou moc. , Zaplatíte poplatek asi Kč 30,… . Je zbytečné formulář s uděllením plné moci posílat poštou.
další diskuse

Další diskuse

Adam TutoLp

Je tam napsáno toto :
ČP  Vám  dodá  zá­silku  neprodle­ně po ukončení cel­ního řízení na a­dresu uvedenou­ na zásilce, ne­bo  v případě  o­sobního  odba­vení na Celním
úřadě, Vám bu­de zásilka vy­dána poštou Pra­ha 120 (3. NP) po pře­dložení tohoto oz­námení a průka­zu totožnosti (a ra­zítka při zas­toupení
organizace) a v případě zas­toupení adresá­ta  jeho úřed­ně ověřené zmoc­nění k celnímu ří­zení včetně vyz­vednutí zásil­ky.

A co to je č.j ? Díky 🙂

annas

Píšou, že zásilku vydá Česká pošta, takže zajdete osobně, vezmete OP. a oznámkení. Pokud si vysvednet zásilku sám, plnou moc nepotřebujete.

Pokud někoho pověřujete, tak on si vezme svůj OP a vy mu dáte plnou moc, kterou ověříte třeba na matričním úřadu nebo na své potě, pokud má oprávnění.

Podívejte se do odkazu na č. j. – pod tímto číslo se eviduje korespondence.
http://www.zlatniky-hodkovice.eu/Vis­moOnline_Acti­onScripts/File­.ashx?id_org=19322&id_d­okumenty=117372

annas

Ach jo, ty moje překlepy. Nevýhoda psaní všemi deseti. Změním klávesnici , vím že to neomlouvá, opravdu nevím co dodat…:-))

oznámení … na poště s logem Czech POINT… pod číslem …

Adam TutoLp

Jenže já jsem až z Liberce ne z Prahy :(

annas

Uvádějí, že dodají i na adresu určení. Takže bych jim napsala na adresu uvedenou v dopise nebo na obálce, , že si zásilku nevyzvednete osobně, ať ji pošlou na uvedenou adresu. Zřejmě nejste znalý dopisování, takže bych to vyřešil, , že okopíruji jejich dopis, (originál si ponechám) k tomu připiši to, co jsem napsala výš,. Tak by to mělo být v pořádku. Je to už jasné?

gecco

Jen dodám, že podpis ti ověří i každá pošta, notář…
🙂