Avatar uživatele
zjentek

Kam teď klade vejce bělásek, když lidé už nepěstují kapustu a podobné, protože se jim ekonomicky vyplatí jejich nákup?

Zajímavá 0 před 1024 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Všude možně, na listy keřů i na květiny. Vloni jsem měla spousty housenek na lichořeřišnici.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Daidal

Odkud se berou ty kapusty, které lidé kupují? To se vyčarují ze vzduchu bez pěstování?
Kapusta a podobné se stejné pěstují ve sklenicích a lidé nebo firmy, kteří je pěstují je proti škůdcům chrání (i postřtiky). Housenky jsou taky škůdci. Nepěstují se pro ně. Bělásci kladou vajíčka na všelijaké rostliny ve volné přírodě i na zahradách. Některé housenky běláska se živí vyloženě plevelem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
GM

U nás letos na kedlubny giganty.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
zjentek

Daidal nebuď tak naivní. Na ty kupované NIC ŽIVÉHO nevleze, skrze neprůstřelnou vrstvu pesticidů, herb a fungicidů. Viděl's to někdy v praxi, živě?

před 1024 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Ametyst, to se mně nějak nezdá. Lichořeřišnice mám každoročně plný záhony (přesněji po plotech za záhony atp.), lae housenku jsem na ni snad jakživ neviděl. Ona je ta rostlinka „pikantní“ celá, ne jen ty poupata. Zkoušelas? Jemně pálí – desinfikuje. Myslíš, že pro housenu to pravé ořechové? (;

před 1024 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Ametyst

Zjentku, není nad vlastní zkušenost. Je mi líto, že se ti to nezdá, prostě to tak bylo. Lichořeřišnici mám ráda celou, včetně kvítků na chleba s máslem. Jenomže vloni jsem se o ni dělila s housenkami.

před 1024 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek