mike beneš

Kam spadl obří meteorit, který vyhubil dinosaury,?

Nejlepší odpověď
annas

Hned první odkaz
Definitivní verdikt vědců: Dinosaury vyhubil meteorit
http://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/defini­tivni-verdikt-vedcu-dinosaury-vyhubil-meteorit/r~i:ar­ticle:662520/

"Ciudad de México – Třetí největší kráter na Zemi byl lidským očím po dlouhou dobu skryt. Ovál na Yucatanském poloostrově v Mexiku o průměru 180 kilometrů, v němž se nachází pětitisícové město Chicxulub, je totiž jen z jedné třetiny na pevnině a zbytek se nachází v moři. Překrývá jej také kilometrová vrstva mladších hornin a sedimentů.

Bylo to ale právě zde, kde se podle týmu vědců z několika univerzit odehrála událost, která způsobila vymření dinosaurů, pterosaurů a mořských ještěrů a umožnila pozdější nadvládu savců a člověka. " atd.

mojitek

je to jen jedna z hypotéz,ne všichni vědci si to myslí