Avatar uživatele
Vladislav II

Kam smí a nesmí cyklista?

Zajímalo by mě, jestli smí cyklista VODÍCÍ KOLO do obchodního centra, pokud vchod do budovy není označen samolepkou zákaz vjezdu kol. Děkuji moc, jelikož jsem to na netu nenašel.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? bolak, gecco před 2573 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
klumprt

Co není zakázáno, je dovoleno. Na základě této zásady každého demokratického zřízení soudím, že s vedeným kolem nebude problém.
I kdyby tomu tak nebylo, tak myslím, že nejhorší, co se ti může stát, je, že k tobě přijde pán v laciném obleku a s drátkem v uchu a vyzve tě, abys s kolem šel pryč.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mravenec

Ústava České republiky, čl. 2 odst 4. – Každý může činit, co není zákonem zakázáno a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá.

Pokud nemají, jak říka Klumprt, označení zákazu, nemohou Vám to jen tak nakázat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jáára

To zkus a napiš jax pochodils.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Tak co se týče předpisů tak v tomhle nejsem nijak moc zběhlej, ale co se týče praxe, tak z vlastní zkušenosti vím, že cyklista může v podstatě kamkoliv, kde mu nehrozí, že mu někdo rozbije držku za to že tam leze s kolem.

https://ctrlv­.cz/shots/2017/04/02­/3Iyt.png

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
uccello

S kolem jsem byl v obchodním centru jednou v životě a to když jsem to kolo kupoval ve Sportissimu, takže jsem neměl jinou možnost, než ho přes centrum vést. Tam kde jsou prodejny kol, tak by s tím měli počítat, že se jim tam budou pohybovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Proč byste nemohl, žádný takový předpis neexistuje, který by Vám to zakázal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pospíšil

Cyklista může všude. Těm je zbytečné něco zakazovat. Ale na druhou stranu cyklista, co kolo VEDE, to snad ani není cyklista.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
yuko

Parkrat jsem vesla do obch.centra i s kolem a pres tocici dvere. V prizemi je totiz sportovni prodejna i cykloservis:-) Do prvniho patra jit nebo jet s kolem by me nenapadlo, ze bych to zkusila? Asi by se na me divali jak na blazna. Pred obchodem je spousta mist pro kola.

Upravil/a: yuko

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Vladislav II

Prostě jsem mu vynadal, mamka potřebovala do Baumaxxu a já mu řekl, že jsem tam chodit vůbec nemusel, ale že nebudou mít tržbu a že pokud není z venku samolepka zákaz vjezdu s koly, tak má smůlu. Kolo jsem vedl, maminku s kočárkem by taky nevyhodil…

před 2573 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Zkusím to shrnout. Trestní i občanský zákoník je velmi pružný, jinak to ani nejde. Kdo chce bít, hůl si vždycky najde.

před 2573 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Jasně, zkusím vejít do nemocnice s hrochem na vodítku. Co není zakázáno, to je dovoleno.

před 2573 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

Kepler: Do nemocnice zvířata ale nesmí!

před 2573 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

říká kdo? > http://www.ve­terinarninemoc­nice.cz/images/stran­ky/veterinarni_ne­mocnice.jpg

před 2573 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Aha, nebyl to nejlepší příklad. Tak zkusím paletovací nízkozdvižný vozík 🙂

před 2573 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
klumprt

To je docela zajímavá námitka. Myslím, že taková akce by mohla být řešena jako podezření z přestupku proti občanskému soužití. Jsou prostě věci, které se obecně nesluší dělat. Není explicitně zakázáno ani obnažování se na pohřbech. Přesto by tě za to pravděpodobně policie řešila, přinejmenším pozůstalí hnali svinským krokem.
Rozdíl je v tom, že chodec vedoucí bicykl po obchodním centru nikoho neohrožuje, neobtěžuje, nepohoršuje.

před 2573 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

Ty tam taky můžou

před 2573 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek