daša 12

Kam si mužu jít stěžovat?

Kam si mužu jít stěžovat na Otce ktery mi nechce davat penize a nechce mi ani koupit zdravotní boty a další potřebné věci.
Doplňuji:
Ja jsem Matka o třech dětí a Manžel mi nechce nic platit. Nevím si rady kam už si mám jit stěžovat.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Stěžovat na lampárnu:-))

Nepíšeš podrobnosti, zda s otcem žiješ, nebo ne, zda má stanovené výživné atd. Na co ty peníze chceš?

Rodiče jsou povinni podílet se na zabezpečení dítěte vždy podle svých možností a schopností.
Doplňuji:
Jste rozvedení? podejte si návrh na stanovení výživného, pokud ho máte a neplatí vymáhejte ho exekučně a podávejte trestní oznámení. Neplacení výživného je trestný čin.

Stěžovat si můžete třeba na nečinnost orgánu u ombudsmana, ale pokud ty orgány neiniciujete, pak si není na co stěžovat. Soud bez vašeho návrhu na rozhodnutí, rozhodnout ve váš prospěch nesmí.

Zkuste celou situaci v nové otázce popsat a to podrobně, třeba se nějakého výsledku dobereme.

Další odpovědi
anonym

Stěžovat si můžeš jít na sociálku, na policii, k soudu – zhruba v tomto pořadí…
To, co´s napsala, je ovšem naprostým výkřikem do tmy – nic neříkajícím, bez informační hodnoty. Takže – tu svou stížnost musíš něčím podložit – kolik ti má manžel platit, kdo tak rozhodl, jaké máš příjmy, jaké příjmy má manžel.
Pokud nejsi schopna se o ty doklady (a jednání na úřadech) postarat, najdi si nějakého zmocněnce – s vyjadřováním (a informacemi), jaké jsi předvedla v otázce, se ničeho nedobereš.

mosoj

To je fó-pa co ?
Je třeba se ptát tak, aby to z toho šlo pochopit !
Obrátit se na úřad sociálního zabezpečení v krajním případě podat žalobu.
Problém vyvstane tehdy pokud manžel nemá peníze. V tom případě opět sociálka poradí .

marci1

Zkus se nejdříve poradit s nějakým odborníkem. Obrať se třeba na „Modrou linku“. Dětem tu ochotně se vším poradí. 🙂
http://www.mo­dralinka.cz/?pa­ge=ld
Doplňuji:
Zákon stanoví, že manželé mají mít stejnou životní úroveň a že mají vzájemnou vyživovací povinnost. Pokud jeden z manželů neplní dobrovolně vyživovací povinnost k druhému partnerovi, ani k dětem, stanoví mu výživné soud. Touto formou lze např. upravit vzájemná finanční situace v případě, kdy došlo k rozvratu manželství, který však manželé nechtějí řešit rozvodem. Pokud tedy manžel neplní vůči Vám a Vašim dětem svojí povinnost, podejte žalobu na určení výživného k soudu a určitě to neodkládejte. ☹

Andrejs

Kam se máte jít ptá, to už je tady napsáno. Ale já se také dovolím na něco zeptat – uvažovala jste o rozvodu?