strnadek2

Kam si mam jit stezovat na hluk?

U meho baraku na zahrade dela firma v hale neustale hluk,ve dne i v noci a o vikendechhygiena s tim nic neudelala,policie take ne a uz u me z toho probiha psychicke selhani a pokud to bude neustale pokracovat tak se tu neco stane a soused se prida

Nejlepší odpověď
ReHu

Opakovaně podávat stížnosti na hygienu a obec.
Písemně, potvrdit převzetí, dožadovat se výsledků šetření.

Další odpovědi
jmhad

Dřívější vyhláška o omezení hluku v noci dávno neplatí.To bylo za „totality“ aby si dělníci odpočali a podávali očekávané výkony. Je pouze vyhláška Ministerstva zdravotnictví o přípustných hodnotách hluku v zastavěném území. Proto opakovaně žádat hygienu / ne obyčejného úředníka, ale konkrétně přímo vedoucího/ nejprve okresní, pak kraj a pak ministertvo, protože je jedině oni mohou měřením stanovit, zda hluk překračuje normu či ne. Nikdo jiný s tím nic neudělá. Ale musíte dát nějaká konkréta – nestačí napsat" vedlejší fabrika dělá kravál". U nás si občané stěžovali na hospodu, starosta dokonce koupil hlukoměr, aby nic „nezjistil“. Tím chci říci, že na místní či okresní úrovni „ruka ruku myje“ a obálka je více než stížnost občana. Ale i kdyby zjistil, nic nezmůže.

anonym

záleží, jak daleko chcete zajít. nevím, jakou činnost provozují. kontroly mohou přijít i z finančáku, cizinecké policie, dodržování požárních předpisů, ekologie atd.

postcd

Ještě bych chtěl autorovi otázky doporučit jako dočasné řešení než se to vyřeší, úlevu od hluku chrániče uší (takové zátky/špunty do uší). prodávají se v lékárně za 5–20 Kč
Jsou i sluchátka pro ochranu sluchu. Samozřejmě nepohodlné.