Kryšpín

Kam se zakutálely peníze z privatizace z let 1992–2005, kdy vládla ODS, ODA a KDU?

Na 30 schůzi Poslanecké sněmovny ze dne 6/6 2019, 227/836 mimo jiné bylo projednáno v této době došlo k největším excesům, zločinům a zlodějen.

Odpovědi
Drap

JIná odpověď

.

Kazatel

JIná odpověď

Pro blaho národa z toho teď čerpá Guru Babiš. Z těchto peněz slibuje zvýšení důchodů a jiné kupování si voličů.

https://domaci­.ihned.cz/c1-66072580-vlada-ovladla-miliardy-z-privatizace-chce-je-presunout-do-rozpoctu-a-vyplacet-z-nich-vyssi-duchody

O tom kam se kutálely peníze z tohoto fondu v minulosti nemám iluze, nicméně „spasitel“ národa se v tomto ohledu chová ještě hůř, neb chce všechny peníze z fondu vyjmout tak, aby se staly součástí jeho deficitního rozpočtu (a na oko tak prohospodařený dluh, nebyl tak velký).

Pepa25

Dne 6.6.2019 proběhla v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR diskuse k bodu „227. Nezaplacené podniky privatizované vládami ODS, ODA a KDU-ČSL v letech 1992 – 1998“. Šlo jen o diskusi (přesněji vysoupili jen koministé a jeden poslanec Pirátů, takže to ani diskuse nebylo). K Bodu nebyl předložen žádný písemný materiál. Následně bylo přijato obecné snesení, že Poslanecká sněmovna „konstatuje“. Praktický dopad je nula: jení jasné, zda, kdy a jak mělo dojít ke zločinu nebo škodě a už vůbec na nákladě usnesení sněmovny nelze něco vyhámat nebo někoho trestat. To by mohl jen soud.