autacek

Kam se schovat před tornádem, pokud Vás zastihne venku?

Nejlepší odpověď
Emefej

Težko říci. Bude to asi podobné, jako nás učili v branné výchově při atomovém útoku. Největší šance by zřejmě byla v nějaké prohlubni, třeba v příkopu u cesty a modlit se, aby na tebe nespadly nějaké předměty nesené větrem.

Další odpovědi
zjentek

No podle mýho je to to nejlepší místo, kde tě může tornádo zastihnout. Ale taky tam můžeš dostat do palice cihlami z kilometry a kilometry vzdálený stavby, tornádem stržený. (;

marci1

Pokud vás tornádo zastihne v otevřené krajině, mimo zástavbu, snažte se vyhledat úkryt (např. terénní nerovnost, příkop, val, …), který by vás ochránil před létajícími předměty. Auta – ani zdánlivě bytelná – příliš bezpečí před tornády neposkytují, raději je opusťte a vyhledejte jiný bezpečnější úkryt! Máte-li ještě čas a trochu „manévrovacích možností“, pokuste se raději z dosahu tornáda ujet. Zásadně se však nesnažte schovat sebe či vašeho plechového miláčka ve vzrostlém lese – padající stromy či velké větve představují vedle zásahu bleskem nejčastější příčinu úmrtí v důsledku konvektivních bouří! O tom, že procházet se za silného větru lesem není právě bezpečné, snad není nutné se příliš rozepisovat.

https://www.tornada-cz.cz/nahlasit-jev/

plebs

Záleží na stupnici pokud je to F6 tak je schopen vysát cokoliv kdekoliv na př. asfalt ze silnici i podloží a vyhodit několik stovek metrů do výše.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.