Karlos24

Kam se poděli zbylá čísla označení dálnic? Existuje pouze D1,D2,D3,D5,D8,D11

Znamená to, že někdy existoval projekt i na dálnice D6,D7,D9,D10?..

Nejlepší odpověď
mj81

V ČR existuje síť číslovaných silnic, silnice první třídy mají čísla jedno a dvouciferná, silnice druhé třídy trojciferná. Pokud se někde postaví dálnice nahrazující silnici první třídy (5 Praha – Plzeň – Rozvadov), dostane stejné číslo a k tomu písmeno D, zde tedy D5. Původní silnice se pak přečísluje přičtením „600“, zde 605. Obdobně rychlostní silnice R6 je náhradou stávající silnice první třídy číslo 6.

Další odpovědi
anonym

Uvedená čísla jsou jen realizovaná Déčka.
Kopletní dálniční síť má všechna čísla, jen nejsou preferovaná a hlavně nejsou prachy.
Viz 17 let odkládaná D3.
Také by se dalo dedukovat, že třeba D8, je třetí verze D6 apod.
První projekty byly už ve 30.letech 20. stol. a třeba Baťa měl kompletní plány až do Užhorodu. Jen mu do toho přišla krize a vzápětí válka.

Fidel

O D7 jsem něco slyšel… a zbytek se rozkrdl :)

cukrar

Jak jednoduché,
viz
http://www.ces­kedalnice.cz/dal­nicni-sit/dalnice
už to chápete?